Çevre raporu

Bergamalı köylülerin dillere destan mücadelesine konu olan altın madeninin sahibi Koza Altın A.Ş.'nin, Balıkesir'in Havran ilçesindeki Küçükdere Altın Madeni de rüşvet iddialarına konu oldu.

RÜŞVET DEĞİL HEDİYE: Bergamalı köylülerin dillere destan mücadelesine konu olan altın madeninin sahibi Koza Altın A.Ş.'nin, Balıkesir'in Havran ilçesindeki Küçükdere Altın Madeni de rüşvet iddialarına konu oldu. Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Edremit Körfez Şubesi Başkanı Mehmet Akif Öznal, altın madeniyle ilgili 'yürütmeyi durdurma kararı'nın uygulanmadığı iddiasıyla İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun ve DYP'li Büyükdere Belediye Başkanı Hüseyin Asarlı hakkında suç duyurusunda bulundu. Öznal, "Koza A.Ş. sosyal rüşvetlerle bölgede taban oluşturuyor. Belediye başkanına yeni bir makam aracı hediye edildiğini öğrendik" dedi. Asarlı ise rüşvet iddiasını "Belediyeler bağış alamaz mı? Rüşvet değil hediye" diye yanıtladı (dha)
ESKİMİŞ CİHAZLARINIZI ATIN!: TBMM Küresel ısınma Komisyonu'na bilgi veren Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdür Yardımcısı Niyazi Özgür, Türkiye'de 10 yaşın üzerinde yaklaşık 16 milyon elektrikli cihaz olduğunu söyledi. Özgür, "Bu cihazlar devre dışı bırakılırsa 2.5 milyon megavat saatlik enerji tasarrufu sağlanır" dedi. (aa)