Çevre raporu

Aralık ayında dibi görünen Yuvacık Barajı, karların erimesi ve son yağmurların ardından yüzde 100 doldu. Barajı işleten Thames Water şirketi bir yıllık aradan sonra dün ilk kez barajın savak kapaklarını açtı.

YUVACIK YÜZDE 100 DOLDU: Aralık ayında dibi görünen Yuvacık Barajı, karların erimesi ve son yağmurların ardından yüzde 100 doldu. Barajı işleten Thames Water şirketi bir yıllık aradan sonra dün ilk kez barajın savak kapaklarını açtı. Barajdaki 52 milyon metreküp suyun bir kısmı derelere dolayısıyla İzmit Körfezi'ne su bırakıldı. Kocaeli'nin yanı sıra, İstanbul'un Anadolu yakasına da su sağlayan barajın dibi görününce, aralık ayında şebekeye başka kaynaklardan su sağlanarak barajın su tutmasına uğraşılmıştı. (dha)
KİRAZ MEVSİMİ!: Adana'da kiraz mevsimi bu yıl bir ay erken başladı. Çukurova Üniversitesi bahçesindeki kirazlar şaşkınlık yarattı. (aa)
POZ KARŞILIĞI KISIRLAŞTIRMA: Düzce Hayvanları Koruma Derneği, 23 Nisan'da sokak hayvanlarının fotoğrafları sergisi açacak. Gelirle 100 hayvan kısırlaştırılıp tekrar sokağa salınacak.
ZÜRAFA GAFFUR'A MANİKÜRCÜ ARANIYOR: Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi'ndeki18 yaşındaki Zürafa Gaffur, tırnakları uzayınca yürümekte güçlük çeker hale geldi. Yönetim Gaffur için veteriner fakültelerinden 'manikürcü' arıyor. (aa)