Çevre raporu

Beş ay önce sahilde bulunan ve işadamı Mustafa Koç tarafından evlat edinilen yavru Akdeniz foku Badem dün törenle 'evine döndü'. Badem için rehabilite edildiği Foça'da yapılan törene Çevre Bakanı Osman Pepe de katıldı.

BADEM GÖKOVA'DA DENİZE BIRAKILDI: Beş ay önce sahilde bulunan ve işadamı Mustafa Koç tarafından evlat edinilen yavru Akdeniz foku Badem dün törenle 'evine döndü'. Badem için rehabilite edildiği Foça'da yapılan törene Çevre Bakanı Osman Pepe de katıldı. Badem daha sonra tekneyle denize bırakılacağı Gökova Körfezi'ne götürüldü. Pepe, Koç'un 'evlat edinip tüm bakım masraflarını üstlendiği Badem'i uğurlarken "Çok iyi bakılmış. Epey serpilmiş. Allah analı babalı büyütsün" dedi. Hava muhalefeti nedeniyle törene katılamayan Koç'un Badem'i Gökova'dan uğurlayacağı öğrenildi. (aa)

ÇEVRECİLERİN AV YASAĞI ZAFERİ: 150 kuş türünün yaşadığı Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde eylülde kaldırılan 20 yıllık av yasağı, çevrecilerin ve yöre halkının baskıları sonucu yeniden konuldu. Sadece dar bir alanda avlanmalarına izin verilen avcılar öfkeli. (aa)