Çevre raporu

Adana'nın Yumurtalık ilçesi Tarım Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine gittikleri Kemalpaşa Mahallesi plajı yakınlarında sahile vurmuş yaralı bir kaplumbağa buldu.

SALDIRIYA UĞRAYAN CARETTA TEDAVİ ALTINDA: Adana'nın Yumurtalık ilçesi Tarım Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine gittikleri Kemalpaşa Mahallesi plajı yakınlarında sahile vurmuş yaralı bir kaplumbağa buldu. İlk tedaviyi burada yapan ekipler, kaplumbağayı Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Eğitim ve Uygulama Tesisi'ndeki yetkililere teslim etti. İlk incelemede yaklaşık 50 kilogram ağırlığındaki kaplumbağanın baş kısmından sert bir cisimle vurularak yaralandığını belirleyen ekip, kaplumbağanın iyileşmesinin bir ayı bulabileceğini söyledi. (aa)

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KYOTO'YA UYDU!: Akdeniz Üniversitesi, 'Sıfır Emisyon Kampüs Projesi' için 100 adet bisiklet aldı. Girişte kimliğini bırakan öğrenci, gün boyu geniş araziye yayılan binalar arasında gidip gelirken bisikletleri kullanabilecek. Amaç kampüs içinde motorlu taşıt kullanımını en aza indirmek. Üniversitenin işbirliği yaptığı Bisan firması, kampüs alanında üstü kapalı ve özel dizaynlı bisiklet parkları da yapacak. Proje oturunca, bisiklet sayısı artacak. Rektör Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın ikinci hedefiyse kampüsteki bütün binaları güneş enerjisiyle aydınlanan ve ısınan binalara dönüştürmek. (dha)