Çevre raporu

Samsun Hayvanat Bahçesi'nin iki puması şarbon nedeniyle öldü. Ölen pumalar şarbon yaymamaları için karantina altında tutuldukları...

PUMALAR ÖLDÜ: Samsun Hayvanat Bahçesi'nin iki puması şarbon nedeniyle öldü. Ölen pumalar şarbon yaymamaları için karantina altında tutuldukları Veteriner Araştırma Enstitüsü'nde yakıldı. (dha)

AKDAMAR'IN TAŞVANLARI GİDİCİ: Van Müze Müdürlüğü elemanları, Akdamar Adası'nı saran tavşanların yeni restore edilen Ermeni Kilisesi ve manastır kalıntılarına zarar verdiğini rapor etti. Özellikle manastır bölümünde oyuklar açtığı belirlenen tavşanların adadan çıkarılması için İl Çevre ve Tarım müdürlüklerine yazı yazıldı. (dha)

BİLİM VE TEKNİK'TEN ÇAĞRI: TÜBİTAK'ın Bilim ve Teknik dergisi Türkiye'nin ilk güneş enerjisiyle çalışan araştırma gemisi için proje başlatıyor. Daha önce hidrojen ve güneş arabaları için benzer projeler geliştiren dergi, projeye tüm öğrencilerin ve genç mühendislerin katkısını bekliyor. (aa)

ORMAN KÖYLÜSÜNE TEŞVİK: Orman köylülerine güneş enerjisi teşviki yayılıyor. Çevre Bakanlığı son olarak Adıyaman'da 110 köylüye evlerinin çatısına güneş enerjisi sistemi kurmaları için 1000 YTL kredi verdi. Orman köyünde yaşayan bir aile sıcak su için yılda 5 ton odun kullanıyor. (aa)