Çevre raporu

Akatlar'da bir çiçekçiden halk arasında 'et yiyen örümcek' diye bilinen 'böğü' çıktı. Yüksek ziraat mühendisi Derya Ulaşoğlu "Çiçekleri Antalya, İzmir'den getirtiyorlarmış.

ÇİÇEKÇİDE ET YİYEN ÖRÜMCEK: Akatlar'da bir çiçekçiden halk arasında 'et yiyen örümcek' diye bilinen 'böğü' çıktı. Yüksek ziraat mühendisi Derya Ulaşoğlu "Çiçekleri Antalya, İzmir'den getirtiyorlarmış. Oradan İstanbul'a geldiğini düşünüyoruz. Bu örümcekler et yiyor, akrep, yılan kertenkele gibi zararlılarla beslenir" dedi. (dha)

Zakkumların yerİne selvİ!: 'Deniz manzarasını kapatıyor' diye kesildiği iddia edilen zakkumların yerine, Tüzün Sitesi'nin önüne ilan panoları koyan Erdek Belediyesi, panoları kaldırdı. Yerine 90 selvi dikti! "Bu panolar Tüzün Sitesi'nin katlettiği yeşil doku anısına konulmuştur" ifadesinden rahatsız olan site sakinleri, yeni uygulamadan memnun. (aa)

ZEHİRLİ BALIK UYARISI: Kızıldeniz'den Akdeniz'e göç eden ve fiyatı ucuz olduğu için tüketimi artan balon balığı için uzmanlar uyarıyor: "Balığının bir türü yaz aylarında öldürücü zehir salgılıyor." Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, Türkiye'de balon balığının altı türü olduğunu belirterek "Bunlardan yazın üreyen 'lagocephalus sceleratus" türü bu dönemlerde asla yenmemeli" dedi. (aa)