Çevre raporu

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu sahili, davul zurna ve dansöz eşliğinde temizlendi. Tatilcilerin dikkatini çekmek için getirilen dansöz Ayferi Aslan, traktörün üzerine çıkarak oynadı.

YETMİŞ, SEKSEN, DOKSAN!..: Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu sahili, davul zurna ve dansöz eşliğinde temizlendi. Tatilcilerin dikkatini çekmek için getirilen dansöz Ayferi Aslan, traktörün üzerine çıkarak oynadı. Göksu Doğayı Güzelleştirme, Hayvanları Koruma Derneği, Kum Mahallesi Kültürel Güzelleştirme Doğayı ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği ile Kum Mahallesi Muhtarlığı tarafından düzenlenen temizliğe mahalle sakinleri, tatilcilerle çocuklar katıldı. Bir römork çöp belediye çöplüğüne döküldü. (dha)

ORMAN YANGININA SEBEP ÇOK: Bu yıl iki katına çıkan ve 2 bin hektarı aşkın ormanı kavuran yangınlar sürüyor. Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Belediyesi'nin çöplüğünde çıkıp ormana sıçrayan yangında iki dönüm orman arazisi zarar gördü. Küçükköy Belediye Başkanı Nedim Özdemir, bölgede çöp depolama sahalarının her zaman tehlike yarattığına dikkati çekti. Muğla Yılanlı'da önceki akşam çıkan yangındaysa üç hektar kızılçam kül oldu. Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri "Bir hafta önce bölgeye çok sayıda yıldırım düştü. Yıldırım genelde kuru ağaçların üzerine düşüyor ve ağacı içten yakıyor. Birkaç hafta sonra da alev alarak diğer ağaçlara sıçrıyor" dedi. (dha)