Çevre raporu

Caretta caretta türü denizkaplumbağalarının yavruları, çıktıkları yumurtadan denize kadar olan zorlu yolculuklarına başladı.

CARETTA YAŞAM YOLCULUĞUNDA: Caretta caretta türü denizkaplumbağalarının yavruları, çıktıkları yumurtadan denize kadar olan zorlu yolculuklarına başladı. Antalya'nın Kemer ilçesindeki Çıralı Plajı'nda bulunan 110 yuvadan çıkan yavru caretta'ları çevreciler de izledi. Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve Çıralı Çevre Koruma Kooperatifi gönüllüleri tarafından yapılan kontrollerle caretta'ların yumurtalardan sağlıklı şekilde çıkarak denize ulaşması amaçlanıyor. Çıralı Plajı'ndan 400'e yakın yavrunun denize ulaştığı belirtildi.

ORMAN GENEL MÜDÜRÜNÜN ORMANI YANDI: Karabük'ün Bolkuş Köyü Yalnızca Mahallesi yakınlarında yıldırım düşmesi nedeniyle çıkan yangında 100 hektarlık kızılçam ormanı kül oldu. Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, 27 yıl önce kendi elleriyle ağaçlandırdığı bölgenin kül olduğunu belirterek, "Bir yıldırım 27 yıllık emeğimi mahvetti. Sanki evladımı kaybettim" dedi. (dha)