Çevre raporu

İzmir'le Manisa'nın arasında kalan bölgede art arda çıkan sekiz yangınla kararan ormanlar yeniden yeşerecek. Orman Bölge Müdürü İsmail Üzmez, "Karakoca ve Yaka Köyü'nde yanan 400 hektarda çalışmalya başladık.

'KARA LEKE' SİLİNECEK: İzmir'le Manisa'nın arasında kalan bölgede art arda çıkan sekiz yangınla kararan ormanlar yeniden yeşerecek. Orman Bölge Müdürü İsmail Üzmez, "Karakoca ve Yaka Köyü'nde yanan 400 hektarda çalışmalya başladık. Ankara'dan tohum takviyesi istedik. Eskiden olduğu gibi buraya yine kızılçam dikeceğiz" dedi. (dha)

'BALIKLAR ÇOK KÜÇÜK ÇÜNKÜ': Pazarların yavrulama olgunluğuna erişmemiş balıklarla dolduğunu savunan Greenpeace Türkiye Ofisi Akdeniz Denizler Kampanyası Sorumlusu Banu Dökmecibaşı uyardı: "Balık sezonunun 1 Eylül'de başlaması henüz olgunlaşmamış balıkların katli demek. Ağlarda parçalanan yavruları üzüntüyle izliyoruz. Buna yol açan en önemli nedense yanlış ve yasadışı avlanmayla erişkin balık stoklarının neredeyse tükenmesi." Dökmecibaşı, Türkiye'nin Akdeniz'deki en zengin balık stokuna sahip olma özelliğini yitirmeye başladığını söyledi. (aa)