Çevre raporu

İki gözü de görmediği için oradan oraya dolaşırken Uludağ Oteller Bölgesi'ne kadar çıkan eşeğe, Osmangazi Belediyesi sahip çıktı.

KÖR EŞEK SEFERBERLİĞİ: İki gözü de görmediği için oradan oraya dolaşırken Uludağ Oteller Bölgesi'ne kadar çıkan eşeğe, Osmangazi Belediyesi sahip çıktı. Tatilciler tarafından fark edilen eşek, Almanya Hayvanları Koruma Derneği'nce yaptırılan sahipsiz hayvanlar merkezinde, atların bulunduğu barınakta bakılacak. Veteriner hekim Aysu Altıkardeşler İlman "Bir gözü yerinde yok. Diğeri darbe veya yanmayla kapanmış. Dört beş yaşında. Genel sağlığı iyi. Ama iki gözü de görmediği için çok korkuyor" dedi. (dha)

PATOZCUYA 5 BİN YTL GÜRÜLTÜ CEZASI: Ordu Belediyesi, okul bahçesi, kaldırım gibi alanlara fındık serilip patoz çalıştırılmasını yasakladı. Yasağa uymayan Mustafa Ercan'a 5 bin YTL ceza kesildi. Ercan kilosu 5 YTL'lik fındık için kesilen cezayı ödeyemeyeceğini söyledi. Samsun ve Tokat'tan kente gelen 80 patozcu da şaşkın. Belediye yetkilileriyse, saat başına ücret alan patozcuların fındığı yeşil kabuğundan ayıran aleti gece yarılarına kadar çalıştırdıklarını söylüyor (dha)