Çevre raporu

Midilli Adası belediyesinin, 2 milyon dönüme yakın arazinin yandığı Mora Yarımadası'ndaki zeytincilere destek kampanyasına, Balıkesir'in Altınoluk Belediyesi de katıldı. Altonoluk, Mora'ya gönderilmesi için Midilli'ye...

ALTINOLUK'TAN MORA'YA JEST: Midilli Adası belediyesinin, 2 milyon dönüme yakın arazinin yandığı Mora Yarımadası'ndaki zeytincilere destek kampanyasına, Balıkesir'in Altınoluk Belediyesi de katıldı. Altonoluk, Mora'ya gönderilmesi için Midilli'ye 20 bin zeytin ağacı fidanı yollayacak. Midilli Belediye Başkanı Pavlos Voyiacis "Komşularımızın bu hareketi sadece hassasiyetlerini değil ilişkilerde yeni bir ortam yaratmaktaki kararlılıklarını da gösteriyor" dedi. Ünlü besteci Mikis Teodorakis ise Midilli Belediye Başkanı'na gönderdiği mektupta "Türk vatandaşlarının tavrı dostluk duygularının ne kadar somut olduğunu kanıtlıyor. İyi dost kötü günde belli olur" diye yazdı. (Radikal)

KORE GEMİSİNE CEZA: Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, denizi kirlettiği belirlenen Kuzey Kore bayraklı 'M/V Johaynna' adlı gemiye, 11 bin 511 YTL para cezası kesti. (aa)

MUTLULUK ORMANI: Karabük'te evlenecek çiftler, önce Beşbinevler Mahallesi'nde oluşturulan 'Mutluluk Ormanı'na fidan dikecek. (dha)