Çevre raporu

Orman yangınları bitmek bilmiyor. Muğla'nın Ören beldesinde dün orman yangını çıktı. Kopan elektrik tellerinden kaynaklanan yangında, 'Gökova'nın ciğeri'nde 50 hektar alan kül oldu.

DÜNYA TEMİZLENECEK: 15 yıldır kutlanan 'Dünyayı Temizle' haftası için 115 ülkeden 650'yi aşkın sivil toplum kuruluşu dünyayı temizleyecek. Türkiye'den de Deniz Temiz Derneği yarın Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz'de temizlik yapacak. (aa)
GÖKOVA'YA ATEŞ DÜŞTÜ: Orman yangınları bitmek bilmiyor. Muğla'nın Ören beldesinde dün orman yangını çıktı. Kopan elektrik tellerinden kaynaklanan yangında, 'Gökova'nın ciğeri'nde 50 hektar alan kül oldu. Yangın yerleşim yerlerine kadar sokuldu. (dha)

YUNUSUN ÖLÜMÜ: Av tüfeğiyle vurulan yunus, Zonguldak'ın Uzunkun sahiline vurdu. 3 metrelik yunus, gömülmek üzere belediye çöplüğüne yollandı. (dha)

FOTOSELLİ ÇÖP TENEKESİ: Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, ilköğretim okulları ve liselere fotoselli musluktan sonra fotoselli çöp bidonları yerleştirdi. Işığa duyarlı muslukla su tasarrufu, çöp bidonuyla hijyen hedefleyen müdürlük, sınıflarda cam, kağıt ve plastik çöpleri ayrı ayrı toplayacak. En fazla geri dönüşümlü çöp toplayan öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye edilecek. (aa)