Çevre raporu

Balıkesir'in Erdek ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 85'inci yıldönümü törenlerle kutlandı. Törende, vurdukları iki domuzu araçlarının...

DOMUZLU MERASİME ENGEL: Balıkesir'in Erdek ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 85'inci yıldönümü törenlerle kutlandı. Törende, vurdukları iki domuzu araçlarının önüne koyup merasim geçişi yapmak isteyen Avcılar Derneği üyelerine çevreciler tepki gösterdi, kaymakam Salih Keser'se izin vermedi. Dernek domuzları çöplüğe attıktan sonra törene katıldı. (dha)

ORMANA GÜNEŞ ENERJİSİ: Konya Büyükşehir Belediyesi, merkeze 20 km. uzaklıktaki kent ormanını güneş enerjisiyle aydınlatmaya başladı. Güneş panelleri, iki rüzgâr gülü ve 48 akü 25 yıl boyunca parkı ve bekçi kulübelerini bedavaya aydınlatacak. (aa)

MUĞLA'DA ORMANA SABOTAJ: : Muğla'nın Kızıldağ mevkisinde yangın çıktı. Orman Bölge Müdürlüğü ilk tespitlere göre olayın sabotaj olduğunu söyledi. (aa)

KURAKLIK YUVACIK'A YARADI!: Kocaeli'ne bu yıl yüzde 25 daha az yağmur yağarken Yuvacık Barajı'nda daha çok su birikti! Geçen aralık suyu tamamen biten ve dibi görünen barajda, bu yıl kurak yaza rağmen doluluk oranı yüzde 43.7. Barajı işleten Thames Water şirketinin Türkiye Direktörü Evren Köprülü, durumu tasarruf bilincine bağladı. Köprülü, "Geçen yıl su sıkıntısına ilişkin uyarıları yaptık ama dikkate alınmadık. Kocaeli'ndeki belediyeler maalesef park ve bahçeleri içme suyuyla suladı. Geçen yılki savurganlık ders oldu. Belediye yeni kuyular açtı. Geçen eylül
ve ekim ayında beklenen yağış da gelmeyince sıkıntı yaşandı" dedi. (dha)