Çevre raporu

Alman Tur Operatörü TUI, Marmaris Magic Life'ı dünyada en çevreci 100 otel arasında gösterdi. Tesisin genel müdürü Fırat Kaya, "Egzoz ölçümü yapılmamış araçları...

MARMARİS MAGIC LIFE'A ÇEVRE ÖDÜLÜ: Alman Tur Operatörü TUI, Marmaris Magic Life'ı dünyada en çevreci 100 otel arasında gösterdi. Tesisin genel müdürü Fırat Kaya, "Egzoz ölçümü yapılmamış araçları, tesis içine almıyoruz. Çevre dostu olmayan, son kullanma tarihi, kalite belgesi bulunmayan hiçbir ürünü satın almıyoruz. Olası orman yangınına müdahale için bahçemizde 150 metre uzaklığa su fışkırtabilen beş adet ateş topumuz var" dedi. Ormanlık alan içinde 124 dönümlük Marmaris Magic Life, çevre dostu olarak gösterilmeden önce üç ay içinde üç kalite belgesi almıştı. (dha)

İSTANBUL DERELERİNDE 'ÇEKYAT' AKIYOR: Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl, İstanbul kıyılarında, deniz temizleme tekneleriyle alınamayan 1800 kamyonluk çöp topladı. Yüzer haldeki 23 bin 411 metreküp çöpün arasında buzdolabı, çekyat, koltuk, araç lastikleri, klozet kapağı, para kasaları ve akü gibi eşyaların olduğu belirtildi. (anka)

ORMANLARDA FAALİYET VAR: Muğla'da bu yıl çıkan 323 orman yangınında 1475 hektar orman zarar gördü. Geçen yılın aynı döneminde 250 orman yangınında 3 bin 440 hektar orman yanmıştı. Bu arada İzmir ve Manisa'daki yanan ormanlarda temizlik çalışmasına başlandı. (aa)

PROJEKTÖRLÜ AVA 100 YTL CEZA: Erzurum'da dere ve ırmaklarda projektörlerle doğal kırmızı benekli alabalık avlayan 10 kişi, suçüstü yakalandı. Bu kişilere Su Ürünleri Yasası gereği 100'er YTL para cezası kesildi. (aa)