Çevre raporu

Konya'nın Beyşehir Gölü'nde adalara tur düzenleyen tekne, gölün su seviyesinin düşmesi nedeniyle gölün ortasında karaya oturdu. Mahsur kalan 35 yolcu balıkçı kayıklarıyla kurtarıldı.

TEKNE GEZİSİ BİTMİŞTİR: Konya'nın Beyşehir Gölü'nde adalara tur düzenleyen tekne, gölün su seviyesinin düşmesi nedeniyle gölün ortasında karaya oturdu. Mahsur kalan 35 yolcu balıkçı kayıklarıyla kurtarıldı. Kıyı derinligi bir metrenin altına düşen gölde artık sadece balıkçı kayıkları ve su bisikletlerinin hareket edebildiği belirtildi. Gölde geçen ay da başka bir tekne 50 yolcusuyla birlikte gölün ortasında karaya oturmuştu. (dha, aa)
ERDOĞAN'A ÇOK KÖTÜ BİR SU GİDİYOR: Eski milletvekili ve Kars Halk Meclisi Sözcüsü Mahmut Alınak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a göndermek üzere dokuz köyün su içtiği Digor Deresi'nden su doldurdu.
Alınak, dün DTP Digor ilçe teşkilatı üyeleriyle Ermenistan sınırında dokuz köyün içme suyu ihtiyacını karşılayan ancak 'içine umumi tuvalet ve kanalizasyon suları karışan' dereyi gezdi. Alınak, tur sırasında Digor Belediye Mezbahası'nın atıklarının dereye karıştığı yerleri gösterdi. Suyun binlerce köylü tarafından içildiğini belirten Alınak kararlı: "Bütün köylerde hepatit A, hepatit B, tifo ve tüberküloz başını almış gidiyor. Başbakan bir yıl önce 'Susuz köy kalmayacak' dedi. Oysa Kars'ın ve Digor'un köylerinin üçte biri susuz. Biz bu lağım suyunun karıştığı Digor Deresi'nden su alarak Başbakan'a Digor'un armağanı olarak göndereceğiz." (dha)