Çevre raporu

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA'nın girişimiyle İzmir'in Mordoğan Kocakum Plajı'nda yapılan temizlikte 900 kilo çöp çıktı. Atıklar arasında ilk sırayı izmarit, pet şişe ve teneke içecekler aldı.

PLAJDAN BİR TON ÇÖP ÇIKTI: Deniz Temiz Derneği/TURMEPA'nın girişimiyle İzmir'in Mordoğan Kocakum Plajı'nda yapılan temizlikte 900 kilo çöp çıktı. Atıklar arasında ilk sırayı izmarit, pet şişe ve teneke içecekler aldı. (anka)
KONYA'NIN 1.5 YILDIR ÇÖZEMEDİĞİ SORUN: Konya'da barınakta ve sokakta bulunan yaklaşık 3 bin sahipsiz köpeğin kısırlaştırılması için 1.5 yıldır laparoskopi cihazı bekleniyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı sorumlusu ve Konya Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ümit Börü, "Hayvan sayısı fazla olduğu için toplu kafeslerde parçalanmış hayvanlar buluyoruz" dedi. (aa)
BAŞKENTİ PUS BASTI: Ankara dün güne koyu bir pus tabakasıyla uyandı. Meteoroloji yetkilileriyse vatandaşları şaşırtan kalın tabakanın mevsime bağlı ve olağan olduğunu söyledi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre pus atmosferin alt seviyesinin daha sıcak, üst seviyesinin daha soğuk olmasından kaynaklanıyor. (aa)
YAVRU KURDU ORMANCILAR EVLAT EDİNDİ: Adana'nın Saimbeyli ilçesinde, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından açlıktan ölmek üzereyken bulunan kurt yavrusu koruma altına alındı. 1.5-2 aylık yavru, güçlenince yeniden doğal hayata bırakılacak. (aa)