Çevre raporu

Antalya'nın Alanya İlçesi Demirtaş beldesinde, ağaçlandırma sahasında çıkan yangında, orman ve makilik araziden oluşan 100 hektarlık alan kül oldu.

ALANYA'NIN OLAĞAN YANGINI: Antalya'nın Alanya İlçesi Demirtaş beldesinde, ağaçlandırma sahasında çıkan yangında, orman ve makilik araziden oluşan 100 hektarlık alan kül oldu. Bu, Demirtaş'ta son üç ay içinde çıkan beşinci büyük orman yangını. (dha)

EN PİS YEŞİL KUŞAK!: Diyarbakır Valiliği'nce çevresi yeşil kuşak olarak düzenlenen Devlet Su İşleri (DSİ) sulama kanalı, pislik yuvası oldu. Daha önce sulama amaçlı kullanılan 2 kilometrelik kanalın bakımı konusunda yaşanan anlaşmazlık çevresini çöplüğe çevirdi. Kayapınar Belediyesi yetkilileri, kanalı temizlemek için mülkiyetin DSİ'den bir protokolle kendilerine geçmesini beklediklerini söyledi. (aa)

ÖLÜ BALIKLAR GÖLETİ: Kocaeli'nde, fuar alanındaki gölet, ölü balıklarla doldu. Yuvacık Kilezdere Barajı Doğal Hayatı Koruma Derneği üyeleri, ölmek üzere olan bazı balıkları, Yuvacık Kilezdere Barajı'na bırakmak için topladı. 'Kambur sazan' cinsi balıkların ölüm nedeni henüz meçhul. (aa)