Çevre raporu

Yaz başında Datça'ya postu seren fok Badem, bu kez Muğla'nın Akyaka beldesinde ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan'ın geçen yıl Ramazan Bayramı'nı geçirmek için seçtiği belde, bu yıl da Badem'şe şenlendi.

BADEM AKYAKA'DA ORTAYA ÇIKTI: Yaz başında Datça'ya postu seren fok Badem, bu kez Muğla'nın Akyaka beldesinde ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan'ın geçen yıl Ramazan Bayramı'nı geçirmek için seçtiği belde, bu yıl da Badem'şe şenlendi. Tatilcilerin şaşkın bakışlarına aldırmadan bir süre aralarında yüzen Badem, daha sonra hep yaptığı gibi kıyıda bir şezlonga devrilip yattı. Açlıktan ölmek üzereyken bulunan Badem, Türkiye'de rehabilite edilen ilk Akdeniz foku olmuştu. (dha)

45 BİN CARETTA CARETTA KAVUŞTU: Mersin'in Anamur sahilinde bu yıl bine yakın yuvadan 45 bin caretta caretta türü denizkaplumbağası denize kavuştu. Ortalama ömürleri 100-120 yıl olan caretta'lar bunun 70 yılını denizde dolaşarak geçiriyor. (aa)

ORGANİK İÇ ÇAMAŞIRLARI ORMAN OLACAK: TEMA organik erkek ve kadın iç giyim ürünlerinden elde edilen geliri erozyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma çalışmalarında kullanacağını açıkladı. Yüzde 100 organik pamuktan üretilen ve üretiminde hiçbir kimyasal boya kullanılmayan iç çamaşırları 11-14 YTL arasında fiyatlardan satılıyor. TEMA yetkilileri çamaşırlara gösterilen ilgiden memnun. (dha)