Çevre raporu

Çeşitli illerden İstanbul'a gelen Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) ve Marmara Çevre Platformu (MARÇEP) üyesi bir grup, Maden Yasası'nı protesto için Ankara'ya yürüyüşe başladı.

Çevrecİler Ankara yolunda : Çeşitli illerden İstanbul'a gelen Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) ve Marmara Çevre Platformu (MARÇEP) üyesi bir grup, Maden Yasası'nı protesto için Ankara'ya yürüyüşe başladı. MARÇEP Koordinatörü Remzi Erman, "Artvin'den, Akçakoca'tan, Çanakkale' den, Edirne'den, Samandağ'dan, Taşucu'ndan ve Konya'dan Ankara'ya yürüyoruz. Güzergâh boyunca halkla buluşarak 27 Kasım'da Ankara'da olacağız" dedi. (Radikal)
ÜNİVERSİTELİLERDEN KAZDAĞLARI MİTİNGİ: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Topluluğu öncülüğünde düzenlenen 'Kaz Dağları Mitingi'nde buluşan öğrenciler, 'Ölüler altın takamaz' diye haykırdı. Mitinge yaklaşık 300 öğrenci ve çevreden bir grup vatandaş katıldı. Mitingde konuşan Prof. Dr. Ahmet Gönüz, bir şirketin beş ayrı bölgede sondaj yaptığını düşünülürse Kaz Dağları'nın kuzey bölümünde oturulacak yer kalmayacağını söyledi. Prof. Dr. Gönüz, "Kaz Dağları öyle bir jeolojik ve biyolojik bölgede ki, ilaç hammaddesi yüzlerce bitki var. Eğer tüm bunları bilerek, bu ruhsatları veriyorlarsa, onları vatan haini ilan ediyorum" dedi. (dha)