Çevre raporu

Abdullah Öcalan'ın tek hükümlü olarak kaldığı İmralı Adası'nda infaz koruma memurları organik zeytinci oldu. Cezaevi yetkilileri zeytin yetiştiren hükümlülerin...

İMRALI ORGANİK ZEYTİN CENNETİ OLDU!: Abdullah Öcalan'ın tek hükümlü olarak kaldığı İmralı Adası'nda infaz koruma memurları organik zeytinci oldu. Cezaevi yetkilileri zeytin yetiştiren hükümlülerin, Öcalan'ın adaya getirilmesiyle birlikte başka cezaevlerine gönderildiğini, ağaçların bakımının infaz koruma memurlarına kaldığını, zeytinlerin, hiçbir şekilde ilaçlama yapılmadan tamamen organik olarak yetiştirildiğini açıkladı. Geçen yıl adada üretilen 90 ton İm-Ce marka zeytinin Türkiye genelinde cezaevlerine satışından 350 bin YTL elde edildiği öğrenildi. (aa)

'SUYU ÇOK KULLANAN ÇOK ÖDESİN': TBMM Küresel Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Öztürk, az su tüketenden az para alınmasını önerdi. İçme suyu olarak şebekelere verilen suyun sadece yüzde 55'inin tüketiciye ulaştığını belirten Öztürk, geriye kalan suyun şebekede kaybolduğunu hatırlatarak belediyelerin yeni su kaynakları ararken öncelikle kayıp-kaçakları önlemesini, fiyatlandırmayı da mantıklı yapmasını istedi. (aa)