Çevre raporu

Çevre raporu
Çevre raporu

İHH İnsanı Yardım Vakfı?nın Afrika?da açtırdığı kuyular, laboratuvar testlerinden sonra halka açılıyor. FOTOĞRAF: AYKUT ÜNLÜPINAR / AA

AFRİKA’DA TÜRK DESTEĞİYLE 392 SU KUYUSU AÇILDI: Afrika kıtasının neredeyse tamamında hizmet veren İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Afrika ’da 392 su kuyusu açtı. 51 kuyunun yapımı da sürüyor. İHH Afrika Projeler Koordinatörü İhsan Özyürek, “Burada rutin kuraklıklar dışında her yıl bir ya da birkaç ölümcül kuraklık yaşanıyor. Binlerce kişi hayatını kaybediyor. Su kaynakları üzerinden çıkan kabile savaşlarında da çok sayıda can kaybı yaşanıyor. Sulamanın yetersiz olması nedeniyle tarım da yapılamıyor” dedi. (aa)  
GÜNEŞ ENERJİLİ ABDEST, HİJYENİK CAMİ: Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde beş mahallede umumi tuvaletlerde güneş enerjisi sayesinde sıcak suyla abdest alma imkânını sağlandı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, halkın hizmetten çok memnun olduğunu söyledi. Bir diğer adbest açılımı da Pakmatik cihazı. İzmirli bir firmanın Kayseri’de ürettiği hijyen otomatına madeni 1 lira atılınca tek kulLanımlık terlik, havlu ve gün kokulu mendil veriliyor. Pakmatik şadırvanlara konuluyor. (dha, aa)