Çevreci avukat öldü

Karadeniz Sahil Yolu ile ilgiyi dava için gittiği memleketinde kurşunlanan avukat Cihan Eren öldü. Üç aydır yoğun bakımda olan Eren, 60 yaşındaydı.
Haber: MUHAMMET KAÇAR / Arşivi

RİZE - Karadeniz Sahil Yolu ile ilgiyi dava için gittiği memleketinde kurşunlanan avukat Cihan Eren öldü. Üç aydır yoğun bakımda olan Eren, 60 yaşındaydı.
Eren, Karadeniz Sahil Yolu'nun Rize'nin Fındıklı ilçesindeki üçüncü derece sit alanı Aksu Mahallesi'nden geçirilmesini içeren plana, Koruma Kurulu onayı çıkınca memleketi Fındıklı'da bir mücadele başlatmıştı. Çevreci avukat, Fındıklı'da eylemler örgütlerken, Trabzon İdare Mahkemesi'ne de Koruma Kurulu'nun bu kararının iptali için dava açtı. Ve bu dava kapsamında 20 Nisan 2005 tarihinde yapılacak keşif ve bilirkişi incelemesine katılmak üzere Fındıklı'ya geldiği sırada, otomobilinde vuruldu. Eren'in tedavisi İstanbul'da sürerken, Trabzon İdare Mahkemesi, Koruma Kurulu'nun kararını durdurdu. Fındıklı halkı, kararın sevincini yaşayamadan Eren'in ölümüyle yıkıldı. İstanbul Barosu avukatlarından Eren'in cenazesi, bugün ikindi namazından sonra, Fındıklı'da aile kabristanında toprağa verilecek.
Olayın ardından yakalanarak tutuklanan 25 yaşındaki Serhat Karadeniz "Kurtlar Vadisi dizisindeki Polat Alemdar'a özeniyordum. Ünlü birini vurmam lazımdı. Fındıklı'daki en ünlü kişi de Cihan Eren olduğu için onu vurdum" demişti.


    http://www.radikal.com.tr/7527707527700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.