Çeyiz için altı çift boşandı

Isparta Belediyesi, 28 Ağustos'ta bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği sünnet ve toplu nikâh şölen hazırlıklarına aylar öncesinden başladı.

ISPARTA - Isparta Belediyesi, 28 Ağustos'ta bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği sünnet ve toplu nikâh şölen hazırlıklarına aylar öncesinden başladı. Ispartalı işadamları ve hayırseverlerin desteklediği şölende, evlenecek çiftlere 5 bin YTL değerinde ev eşyası ve çeşitli hediyeler verileceği duyuruldu.
Başvurular haftalar öncesinden belediye bünyesindeki AK Masa Birimi'ne yapılmaya başlandı. Ancak başvuruların ardından yapılan incelemede, altı çiftin, şölen tanıtımlarının yapılmaya başlandığı son üç ay içinde boşandığı ortaya çıktı. AK Masa Koordinatörü İsmail Sarışahin, 49 çiftin başvurduğunu, yapılan incelemelerde şartlara uyan ve belediye tarafından belirlenen kontenjan doğrultusunda 22 çiftin başvurusunun kabul edildiğini söyledi.
Başkan: Olur böyle şeyler
Anlaşmalı boşanan altı çiftin olduğunu doğrulayan Belediye Başkanı Hasan Balaman, "Her yerde bu tür şeyler oluyor. Tüm müracaat edenleri evlendirecektik. Ancak, belirlenen bütçeyi aşmamak için araştırma yapınca bu ortaya çıktı" dedi. Evlenen çiftlere çamaşır makinesi, çekyat, büyük tüp, erkek- kadın kol saati, 25 kilogram un, yarım ton kömür, çorap, beşer tane küçük altın hediye edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7561607561600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.