Ceylanpınar'da gar binasına tanksavar mermisi isabet etti

Ceylanpınar'da gar binasına tanksavar mermisi isabet etti
Ceylanpınar'da gar binasına tanksavar mermisi isabet etti
Suriye'nin Haseke kentine bağlı Rasulayn ilçesinde El Nusra ile PYD güçleri arasında süren çatışmalar sırasında ateşlenen bir tanksavar mermisi sınırı aşarak Ceylanpınar Gar İşletme binasının duvarına isabet etti.

ŞANLIURFA – Suriye ’nin Haseke kentine bağlı Rasulayn ilçesinde El Nusra ile PYD güçleri arasında süren çatışmalar sırasında ateşlenen bir tanksavar mermisi sınırı aşarak Ceylanpınar Gar İşletme binasının duvarına isabet etti.

Binada hasara yol açan ve patlamadığı saptanan mermi, güvenlik güçlerince imha edildi. Rasulayn'da El Nusra ile PYD güçleri arasında devam eden çatışmalar sırasında ne zaman ateşlendiği belli olmayan bir tanksavar mermisi Ulu Cami Mahallesi'ndeki Gar binasının kiler kısmına isabet etti. Çatışmalar nedeniyle boşaltılan lojmanda hasara yol açan, ne zaman geldiği bilinmeyen ve patlamadığı saptanan mermi bomba imha uzmanları tarafından güvenli bir alanda imha edildi.Sınırı aşan mermiler ile 4 kişinin yaşamını yitirdiği Ceylanpınar'ın karşısında bulunan Rasulayn'da ise çatışmalar ilçe merkezinin birkaç kilometre dışındaki Tel Halaf bölgesinde aralıklarla devam ediyor.


DHA