Ceylanpınar'da sınırı aşan mermi yine bir sivili vurdu

Ceylanpınar'da sınırı aşan mermi yine bir sivili vurdu
Ceylanpınar'da sınırı aşan mermi yine bir sivili vurdu
Ceylanpınar'ın arşısında bulunan Suriye'nin Rasulayn ilçesinde, El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çatışmalar yeniden başladı. Yine Türkiye'deki bir sivil kurşunlara hedef oldu

ŞANLIURFA- Günlerdir sessizliğin hakim olduğu Rasulayn'dan dün geceden itibarenEl Nusra Cephesi ile PYD güçleri arasında çatışma çıktı. Güvenlik güçleri sınır hattında önlemlerini artırırken, belediye hoparlörlerinden de vatandaşlara sınıra yaklaşmamaları yönünde uyarı anonsları yapıldı. Ancak yine de Bahçelievler Mahallesi'ndeki evinde oturan 32 yaşındaki Ahmet Seyar, Suriye tarafından gelen kurşunla göğüs bölgesinden yaralandı. Kanlar içerisinde kalan Seyar, çağrılan ambulansla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Günler süren çatışmalar sırasında sınırı aşan mermiler Ceylanpınar'da 4 kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olmuştu. (dha)

Suriye'den gelen mermi göğsüne saplandı

Ceylanpınar'da gar binasına tanksavar mermisi isabet etti

 

 

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/114641511464151

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RADIKAL Dönüs !! - rodi21

  Radikalin son zamanlardaki Köse yazilari ve attigi mansetler, belliki S. öcalan ve Kürt Halki ve siyasi hareketinin baslatmis oldugu Baris süreci yakinda bitecek ve yeniden sil bastan,,Radikal gibi "Demakrat" bir gazetenin, El-Nusra çetelerinin Rojava'da Kürtleri katliam yaptigini bildigi halde, bunlari dogru bir biçimde yazma cesaretini kandinde bulamiyor. ya! sagir sultan bile biliyorki! Sêreqanî'de El-nusra çeteleri Devlet destekli bir katliam gerçeklestiriyor, bununla yetinmeyip sinirin diger tarafinda Ceylanpinar'inda oturan Kürtleri, provokasyon amaçli nisan alip öldürüyor, ve siz medya bunun El-nusra ve PKK'enin kolu olan YPG arasindaki çatismadan seken Kursun Ceylanpinarinda bir vatandasimizi öldürdü diye yaziyorsunuz.. insan olan hangi yüzle böyle yazar..Misir'da olanlar Katliam. ama; Rojava, Roboski, Reyhanli bunlar katliam degil..yeter artik biraz Gerçegi yazinda insan olan sizleri tarihte iyi hatirlasin bari.