Ceylanpınar'da tedirginlik sürüyor

Ceylanpınar'da tedirginlik sürüyor
Ceylanpınar'da tedirginlik sürüyor
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi'nde, muhalifler ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor

CEYLANPINAR - Sık sık seken mermilerin sınırı aşarak ev ve işyerlerine isabet etmesi Ceylanpınar’da tedirginlik yaşanmasına neden oluyor.

Rasulayn’da, geçen çarşamba günü muhalifler ile PYD güçleri arasında başlayan çatışmalar halen devam ediyor. Rasulayn’da yer yer devam eden çatışmalar sırasında kesilmeyen silah ve patlama sesleri, Ceylanpınar’da tedirginliğe yol açıyor. Günlerdir evlerinden çıkamadıklarını, sınırı aşan mermiler ile silah ve patlama sesleri nedeniyle korku içerisinde olduklarını ifade eden Ceylanpınarlı vatandaşlar, "Günlerdir gözümüze uyku girmiyor. Sokağa çıkmaya, pencereye yaklaşmaya korkuyoruz. Psikolojimizi bozan bu savaşın bir an önce sona ermesini istiyoruz" dedi.

Öte yandan güvenlik güçleri, sınır hattında önlemlerini artırırken, vatandaşlar ise belediye hoparlörlerinden ise sık sık dışarı çıkılmaması yönünde anonslarla uyarılıyor.(aa)