Cezaevi müdürleri gözaltında

Cezaevi müdürleri gözaltında
Cezaevi müdürleri gözaltında
Organize Polisi, cezaevlerine cep telefonu sokan, koğuş sistemini kendi istediklerine göre dizayn eden çeteye operasyon düzenledi. Aralarında Silivri Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusuf Çetin K.'nın da bulunduğu 15 kamu görevlisi ile 20 çete üyesi gözaltına alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Organize Polisi, cezaevlerine cep telefonu sokan, koğuş sistemini kendi istediklerine göre dizayn eden Ahmet D. Liderliğindeki çeteye operasyon düzenledi. Aralarında Silivri Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusuf Çetin K.’nın da bulunduğu 15 kamu görevlisi ile 20 çete üyesi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 15 kamu görevlisi arasında; Kartal, Silivri ve Metris cezaevlerinde görev yapan müdür ve müdür yardımcıları ile 9 infaz koruma memurunun olduğu öğrenildi.

ŞAHİN ÇETESİ

İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 9 aylık takibin ardından mafya babası Sedat Şahin gurubundan kopan Ahmet D. Liderliğindeki çeteyi takibe aldı. Çetenin cezaevindeki kamu görevlilerini kullanarak hapishanelere tutukluların kullanılması için cep telefonu soktuğu, koğuşta kalacak kişileri kendileri belirlediği, uyuşturucu madde soktuğu, silah ve kesici, delici alet temin ettiği, hapishaneye her türlü yasa dışı metaryelin sokulduğunu tespit edildi.

PERŞEMBE GÜNÜ ADLİYEYE

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için düğmeye basan polis, aralarında Silivri 1 Nolu L Tipi Ceza İnfaz Kurumu ikinci müdürü Yusuf Çetin K., cezaevi müdür yardımcıları, infaz koruma memurları, gardiyanlar, polis memurlarından bulunduğu 15 kamu görevlisi gözaltına alındı. Operasyonun devamında çetenin 20 üyesinin de evlerine yapılan şafak baskınıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Poliste 3 gün gözaltında tutulacak şüpheli şahısların Perşembe günü adliyeye sevk edileceği belirtiliyor.