Cezaevi müdürleri kulüplerde ağırlanmış

Cezaevi müdürleri kulüplerde ağırlanmış
Cezaevi müdürleri kulüplerde ağırlanmış
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul ’da Organize Şube polisinin dört cezaevi müdürüne yönelik operasyonunda ilginç ayrıntılar çıktı. Cezaevlerini çiftlik gibi kullanan çetenin cezaevi müdürlerine hediyeler gönderdiği, gece kulüplerinde ‘krallar’ gibi ağırladığı belirlendi. Kartal Cezaevi 2. Müdürü Yunus Cin, Beşiktaş ’ta bulunan Supper Club’a çete üyeleriyle girerken kameralara yansımış. Görüntülere göre cezaevi müdürü burada çetenin ikinci adamı Yasin Arı ile görüşüyor. Müdür, uzun süre sonra kulüpten ayrılıyor.
Çete lideri Ahmet D.’nin Silivri Cezaevi’nde Sedat Peker gibi kendinden daha büyük ‘babaların’ olduğunu görünce yer değiştirmek için rüşvet verdiği cezaevleri müdürlerinin kendi aralarındaki telefon konuşmaları da dinlemeye takıldı. İddiaya göre Silivri Cezaevi Müdürü Yusuf Çetin K. telefonda Metris Cezaevi Müdürü Vedat D.’yi arayarak çete lideri Ahmet D.’nin yer değiştirme talebini iletti ve karşılığının 20 bin lira olduğunu söyledi.
Cezaevlerini yol geçen hanına çeviren şebekenin lideri Ahmet D.’nin Sedat Şahin grubu ile birlikte hareket ettiği belirtiliyor. Bir süre sonra cezasını Kartal Yarı Açık Cezaevi’nde çekmeye başlayan Ahmet D.’nin geceleri istediği gibi dışarı çıkıp kumar oynadığı tespit edildi. Takiplere göre Ahmet D. Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’nde bir kumarhane açılışına katıldı. Kumarhane polis tarafından basıldı ve içerideki kişiler hakkında işlem yapıldı. Olayın tutanağını inceleyen polis Ahmet D.’nin ismini gördü. Tutanakta Kartal Cezaevi’nde görevli bir infaz koruma memurunun isminin olması da dikkat çekti. İkilinin açılışa birlikte katıldığı belirlendi. Ahmet D.’nin cezaevinde uyuşturucu ticaretini yönettiği de ortaya çıktı.