Cezaevi müdürü suikastını çözmek için özel ekip oluşturuldu

Cezaevi müdürü suikastını çözmek için özel ekip oluşturuldu
Cezaevi müdürü suikastını çözmek için özel ekip oluşturuldu
Kandıra 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesiyle ilgili saldırıda kullanılan otomobil, terk edilmiş halde bulundu. Olayın aydınlatılması için 10 kişilik özel ekip oluşturuldu.

RADİKAL- Kandıra 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün uğradığı silahlı saldırıda kullanıldığı belirlenen otomobil terk edilmiş halde bulundu. Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, saldırının gerçekleştiği bölgede çalışmalarını yoğunlaştırdı.Ekipler, saldırıda kullanıldığı belirlenen sahte plakalı otomobili, olay yerine yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki tarlada buldu.Bölgeye yönlendirilen polis ekipleri, araçta parmak izi aradı ve diğer materyalleri inceledi. Daha sonra otomobil, çekici yardımıyla Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
Otomobilin çalıntı olup olmadığının araştırıldığı, saldırının ardından kullanıldığı düşünülen ikinci aracın tespiti için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

ÖZEL EKİP KURULDU 

İl Emniyet Müdürlüğünce zanlıların yakalanması için istihbarat, terör, asayiş, kaçakçılık, muhabere ve olay yeri inceleme birimleri çalışanlarından oluşan 10 kişilik özel ekip kuruldu.Güvenlik güçlerinin çete ve terör bağlantıları üzerinde durduğu, Aktürk'ün Kandıra 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi ve eski görev yeri Osmaniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumundaki çalışma döneminin de incelendiği bildirildi.
İsmet Aktürk, dün, görev yaptığı cezaevine giderken Yeşilova kavşağında aracına düzenlenen silahlı saldırıda yaralanmıştı. Aktürk, şoförü tarafından kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

KOCAELİ/AA