Cezaevi müdürü ve mahkumun pazarlığı dinlemeye takıldı

Cezaevi müdürü ve mahkumun pazarlığı dinlemeye takıldı
Cezaevi müdürü ve mahkumun pazarlığı dinlemeye takıldı
İstanbul'da rüşvet karşılığında, cezaevine silah, uyuşturucu, cep telefonu sokan, geceleri dışarı çıkarak kumar oynayan, kadınlarla birlikte olan çetenin lideri ile cezaevi görevlilerinin telefon görüşmeleri dinlemeye takıldı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul ’da cezaevi çetesi lideri Ahmet Düzyer’in Kartal Yarı Açık Cezaevi’nde yattığı sırada akşamları elini kolunu sallayarak cezaevinden çıkıp kumar oynamaya ve eğlence mekanlarına gittiği görüntüler suç delili olarak dosyaya girdi.

Düzyer’in bir adamı ile telefon görüşmesi de polisin teknik takibine takıldı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Sedat Şahin ve gurubuyla ilişkili olan Ahmet Düzyer ve çetesinin rüşvetle cezaevlerine etki ettiklerini belirledi.

Polis, Düzyer ve çetesinin aralarında cezaevi müdürleri, çalışanları ve bazı kamu görevlilerinin de bulunduğu yetkili kişilere rüşvet olarak verdikleri bazı değerli hediye ve paraların da görüntüsünü almayı başardı. Düzyer’in cezaevinde bulunduğu sırada şebeke adına uyuşturucu trafiğini ise adamı S.A.’nın yaptığı tespit edildi. S.A.’nın evine yapılan operasyonda 6 kilo sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi. S.A. ve eşi F.A. gözaltına alındı. F.A. adliyeye sevki sırasında, gazetecileri tehdit ederken, çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Düzyer ile bir adamı arasındaki telefon görüşmesi, cezaevi yönetiminin rüşvet karşılığı nasıl yasa dışı işler yaptığının delili oldu. Düzyer ile adamı arasında telefon konuşmasında şunlar yer aldı:

Düzyer: Alo.. Dışarıdayım çaktırma.
Adamı: Nasıl yani?
Düzyer: Sus çaktırma. Hastanede görülüyorum. Bizim burada dışarıya çıkmak kolay koçum.

Düzyer’in cezaevi müdürü ile yaptığı görüşme ise şöyle:
Müdür: 2 gün yeter mi?
Düzyer: Yeter, uygundur.
Müdür: İki gün hastanede gösterdim. Keyfine bak.
Düzyer: Sağol kirvem.


  http://www.radikal.com.tr/114224111422413

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ceza evleri kimine göre ölüm kafesi kimine göre yol geçen hanımı. - okkes cavus

  bu su istimali yapan görevlilere öyle ceza verilmeliki, türkiyede böyle eyilimi olan lara ibretlik olsun. bu ceza evinden çıkarılan kişi dışarıda adam öldürse tekrar ceza evine dönecek ve hiç birşey olmamış gibi rahatca yaşayacak demektir. kimi böyle ceza evini yol geçen hanına çevirecek. kimi mahkumlar içeride kimlir ne zulümlerle ne su istimallerle karşılaşıyorlar, caza evler ülkemizde kanayan bir yara gibi. çocuk istismarları yıllar önce nokta dergisi sübyan koğuşları başlığıyla ibretlik içler acısı bır seri yazmıştı, hala bu ceza evlerinde bir türlü önüne geçilmeyen insanılık dışı olaylar yaşanmaya devam ediyor. neden önlenemiyor bu çirkinlikler ?

  İbretlik - magnificat

  Gerçekten ibretlik bir başarı, tesekkurler polis. Yalnız senaryo biraz eksik kalmış, gerçi teşkilatın müsamereler konusunda başarısız oldugunu tomaya gel gel olayında farketmiştik.

  Polis? - staslica

  Ne bu simdi polisin zedelenen imajini mi duzeltmeye calisiyorlar?