Cezaevi müdürüne kurşun yağmuru

Cezaevi müdürüne kurşun yağmuru
Cezaevi müdürüne kurşun yağmuru
Daha çok çete suçlularının kaldığı Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün silahlı saldırı sonucu öldürülmesini 'terör saldırısı' olarak değerlendirdiklerini söyledi.

RADİKAL - Kocaeli'de daha çok çete suçlularının kaldığı Kandıra F Tipi Cezaevi'nin Müdürü İsmet Aktürk bu sabah saatlerinde otomobilinde, yanından geçen bir başka araçtan kurşun yağmuruna tutuldu. Ağır yaralanan Aktürk hastanede hayatını kaybetti.

Olay, İzmit’in Yeşilova Semti’nde trafik ışıklarında meydana geldi. Daha çok çete suçlularının kaldığı F Tipi cezaevi’nin Müdürü İsmet Aktürk’ün içinde bulunduğu 06 BP 4679 plakalı aracın yanına yaklaşan 34 KGZ 76 plakalı otomobilden peş peşe ateş açıldı. Kurşunlardan 3’ü İsmet Aktürk’ün vücuduna isabet etti.

Ağır yaralanan İsmet Aktürk’ü, aracın şoförü hemen Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdü. Burada ameliyata alınan İsmet Aktürk doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

1 YIL ÖNCE GELDİ

İsmet Aktürk, çeşitli illerde uzun yıllar cezaevi müdürü olarak çalıştı. Aktürk, yaklaşık 1 yıl önce Osmaniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü iken Kocaeli’ye tayini çıktı. İsmet Aktürk, Osmaniye’den önce de Konyailinde Konya E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nda müdür olarak görev yapıyordu. İsmet Aktürk, 1 yıldır Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi Müdürü olarak görev yapıyordu.

BAŞSAVCI: TERÖR SALDIRISI

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kandıra F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün silahlı saldırı sonucu öldürülmesini 'terör saldırısı' olarak değerlendirdiklerini söyledi.
Olayın ardından Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel ile üst düzey emniyet görevlileri Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne geldi. Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük yaptığı kısa açıklamada, "Bunu terör saldırısı olarak değenlendiriyoruz" dedi. Başsavcı Küçük, aracı kullanan infaz koruma memurunun ise şok geçirdiğini ve hala olayın etkisi altında bulunduğunu söyledi.
Evli 2 çocuk babası İsmet Aktürk için bugün saat 13.00'de Kocaeli Adliye Sarayı önünde tören düzenlenecek.
(Mustafa BAĞDİKEN-Ergün AYAZ/DHA)