Cezaevinde dayak sonrası kalp krizi geçirerek öldü

Cezaevinde dayak sonrası kalp krizi geçirerek öldü
Cezaevinde dayak sonrası kalp krizi geçirerek öldü
Kayseri Cezaevi'nde dama oynarken tartıştığı 2 koğuş arkadaşı tarafından dövüldükten sonra kalp krizi geçiren 24 yaşındaki Dursun Çadır, öldü. Avukat Emre Ayan, müvekkili  Dursun Çadır'ın 1 yıldan bu yana hakkında iddianame düzenlemediğini ve kanıt olmadığı halde cezaevinde tutuklu olduğunu söyledi.

RADİKAL - Kayseri Cezaevi 'nde basit yaralama suçundan tutuklu bulunan Dursun Çadır, 2 koğuş arkadaşı ile dama oynarken aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine iddiaya göre 2 koğuş arkadaşı tarafından dövüldü.

Çadır, daha sonra feenalık geçirerek, demir parmaklıklar ardında yaşamını yitirdi. Dursun Çadır'ın cenazesi Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan otopside 'Darp' ve 'Kalp krizi' teşhisi konulduktan sonra Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi Tahtalı Köyü'ne gönderildi. Çadır'ın avukatı Emre Ayan, uzun süreli tutuklama kararlarının Türkiye 'de yara haline geldiğini söyledi. Ayan, sözlerine söyle devam etti:

"Müvekkilim Dursun Çadır, yaralama suçundan tutukluydu. Bu olayın asli faili değildir. Uzun tutuklular bu ülkede yara haline geldi. Tüm deliller Dursun Çadır'ın lehineydi. Mahkeme önüne çıksa kuvvetle müvekkilim beraat edilip tahliye olacaktı. Asıl üzücü olan yaklaşık 1 yıldır tutuklu olan müvekkilimin davası açılmadı. Dursun, cezaevinde tutuklu olarak duruşmaya çıkacağı günü bekliyordu."
DHA-Gökhan KURT


  http://www.radikal.com.tr/136044213604421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cifte kurban - user1079668

  Cumhur baskani yerinin sallanmamasi için akp kurmaylarinin yerine yurdu dort donerken , neler oldugundan bihaber hem suçsuz yere içerde yatir vatandasi hem istikrar olmayan cezaevlerinde teror estir bu vatandasa reva mi yahu allahtan korkun biraz olsun halkinla ilgilen !