Cezaevinde ilk gecede sahur mönüsü

İSTANBUL - Tutuklanan Cem Garipoğlu’nun cezaevindeki ilk gecesini ağlayarak geçirdiği belirtildi.
Garipoğlu önceki gece saat 23.40 sıralarında Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne götürülmüştü. Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki koğuşlardan birine yerleştirilecek olan Cem, geceyi karantinada geçirdi. Gece boyunca uyumayan Cem’e ilk yemeği sahur saatinde verildi. Cezaevinin sahur mönüsü, taskebabı, pilav, üzüm hoşafı oldu. Cem’e sabah kahvaltısında ise reçel, tereyağı, peynir ve çay verildi.
Garipoğlu üç gün karantinada tutulacak. Sonra da Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki A, B ve C bölümlerinden bir koğuşa yerleştirilecek. Cem, 18 yaşına gireceği 29 Ekim’den sonra aynı kompleks içindeki L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Bölümü’ne yerleştirilecek.
Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi, Adalet Bakanlığı Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kompleksi içindeki diğer cezaevi binalarından yüksek duvarlarla ayrılıyor. Cezaevinin iç güvenliğini infaz koruma memurları dış güvenliğini ise jandarma sağlıyor.  2007 yılında yapımı tamamlanan Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Türkiye’deki büyük cezaevi komplekslerinden biri. Üç L tipi, bir çocuk ve gençlik, bir açık ceza infaz kurumu olmak üzere toplam beş ceza infaz kurumundan oluşuyor. (Radikal)