Cezaevindeki eski eşten 'Okunmuştur' damgalı mektupla tehdit

Hırsızlık ve yaralama suçundan Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan T.K.'nın eski eşini "Okunmuştur" damgalı mektupla öldürmekte tehdit ettiği ortaya çıktı.

Adna'da yaşayan 30 yaşındaki İlkay Kayam, cezaevindeki eski eşi 33 yaşındaki T.K.'nın gönderdiği 'okunmuştur' damgalı mektupta kendisini öldürmekle tehdit ettiğini belirtip, "Bu mektubun gönderilmesine nasıl izin veriliyor" dedi. Şu anda hırsızlık ve yaralama suçlarından Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan T.K.'dan sürekli şiddet gördüğü için boşandığını belirten İlkay Kayam, "Eşimin beni sürekli dövmesine dayanamayarak 2008 yılında ayrıldım. O dönemde boşanma davası açtım diye parmaklarımı kırdı, 7 yıllık evliliğimizde kocam sürekli cezaevine girip çıkıyordu" dedi.

CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEDE
Eşinin boşanmayı gururuna yediremediğini anlatan İlkay Kayam şunları anlattı:"Cezaevinden sürekli bana tehdit mektupları yazıyor. Bana mektubunda 'Son günlerini iyi yaşa, zamanını iyi geçir' demiş. Oradaki görevliler de mektuplara 'Okunmuştur' mührü basıyor. Cezaevindeki birinin beni tehdit etmesi ve bunu görevlilerin kontrol etmemesi suç değil mi?' diye sordu.
Evliliklerinden Deniz ve Mustafa Can adlarında iki erkek çocuklarının olduğunu belirten genç kadın , "Eşimin kısa bir cezası kaldı, can güvenliğim tehlikede" dedi. Cezaevinden gelen mektupları gösteren İlkay Kayam, T.K. hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi

Çağlar ÖZTÜRK / ADANA-DHA


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  şiddet

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  suç

  ,

  cezaevi

  ,

  genç