Cezaevindeki paşa, eşi hamile kalınca hücre cezası aldı

Cezaevindeki paşa, eşi hamile kalınca hücre cezası aldı
Cezaevindeki paşa, eşi hamile kalınca hücre cezası aldı
Balyoz davası tutuklusu emekli Tümgeneral Durusoy'un, cezaevindeyken evlendiği eşi bir aylık hamile çıktı. Emekli paşaya hücre cezası verildi.

Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy'un (64), cezaevindeyken evlendiği eşi Melike Kaynak Durusoy'un (30) 1 aylık hamile olduğunun anlaşılması cezaevini karıştırdı.

Sabah gazetesinden Nazif Karaman’ın haberine göre genç eşin hamileliği, Silivri Cezaevi'ne hamilelik raporu sunarak X-Ray cihazından geçmek istememesiyle ortaya çıktı.

HASTANEDE GÖRÜŞTÜLER
Balyoz davası kapsamında 15 Şubat 2011'de tutuklanarak cezaevine konulan Tümgeneral Recep Rıfkı Durusoy yargılama sonucunda 16 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Emekli paşa yargılamanın sürdüğü dönemde eşi Filiz Durusoy'dan boşandı. Ardından Melike Kaynak ile evlendi.

Yaklaşık 1.5 yıldır evli olan Durusoy çifti, açık görüş hariç bir araya gelemiyordu. Recep Rıfkı Durusoy 12 Şubat günü Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne böbrek rahatsızlığı sebebiyle tedaviye alındı. Emekli paşa hastanede özel odada 10 gün tedavi gördü. Durusoy'un hasta yatağında olduğu sırada genç eşinin de refakatçi olarak yanında kaldığı tespit edildi. Emekli paşaya idari soruşturma sonucunda hücre cezası verildi.

EŞLE GÖRÜŞME YASASI MECLİS'TE
Tutukluların eşleriyle görüşmelerine imkân tanıyan yasa geçtiğimiz günlerde Meclis alt komisyonundan geçti. Tasarının kısa bir süre sonra yasalaşması bekleniyor. Yasa, aile bütünlüğünün korunması için eşlerin cezaevinde stüdyo tipi odalarda 24 saat görüşmelerine izin veriyor. Yasa, eşlerin ayrıca çocuklarıyla bir arada zaman geçirmelerine de imkân tanıyor.


  http://www.radikal.com.tr/1127009112700912

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NASİHAT - PATOZ

  Gerçekten büyük başarı...Sayın Başbakan dışarıdakilere yalvar yakar üç tane yaptıramıyor....eee ne olacak şimdi bu çocuğa devlet mi bakacak...

  MAHKUMIYET ICINDE COCUK YAPMAK NEDEN YASAK!!!!! - 14Bernard

  Insanin en dogal ihtiyaci olan SEKS neden ve nasil yasaklanir anlayamiyorum.Ha yaslanirsin ve diger organlarin gibi cinsel organlarda artik gorevini yapamaz; o ayri.Pasa 64 yasinda ama karisi 30 adam heyecanlanmis ve basarmis bu isi bence tebrik etmek lazim.Bu yasta basarabilmis.Bebege simdiden reklam filmleri teklif edilmeli bence.Hayirli bebek olsun.Saka bir yana Mahpus da olsa insanin dogal ive insani ihtiyaci,aile birligi,cocuk sagligini dusunerek hazirlanan yasa biran evvel kanunlasmali.Belki ozaman insan haklarindan bahsedebiliriz.

  “Nedir en zor şey? Görmek gözünün önündekini!”(Goethe) - ESARET19

  "Bunlar darbeci generallerdi.işkencecilerdi.kürtleri,demokratları,hak arayanları sindirmeye çalıştılar...sağolsun hükümetimiz bizi bu darbecilerden kurtardı!..." diyenleri anlamıyorum arkadaş.sanki bütün darbeci,işkenceciler içerde.bakın orduya ,polise hala aynı kafada adamlar.ve aynı kadroların sadece bir bölümü içerde.onun sebebi de iktidar içi fraksiyonel çatışma.darbenin ürünü iktidardan medet ummayın.bu sebepten balyoz o anda kafamıza iniyor aslında.

  kurallar kim için - sabahattinali

  sıradan bir yurdum insanı kendisinden 30 yaş bir kadınla evlenirse ona yapıştırılacak yafta bellidir. ne kadar anlamsız mantıksız kural varsa yönettiklerine dayatan ve kendisi için kural tanımayan bir zihniyet nereden tutarsan tut dökülüyor.. Yönetim anlayışı siyaset halkın mutluluğu refahını amaçlıyorsa halkın mutluluğuna refahına hizmet eden projeler siyasetler aynı zihniyetin efendileri tarafından tu kaka yapılır..varsa yoksa efendilerin kendi ahlakı kendi refahı .. halkada saçma sapan ipe sapa gelmeyen mantıksız kurallar yasaklar...

  Yeni kampanyada büyük indirim... - serseriser

  Başbakan'ın "En az üç çocuk" kampanyasına destek olmuş ama hücreye atılmış... Ben de protesto ediyor, artık hanımla aynı yatakta yatmıyor ve "En çok yok çocuk" kampanyamı başlatıyorum...

  ya ya - Secret Garden

  bu pasalarin zamaninda getirdigi kanunlar ile yaptiklari ile simdiki uyusuyormu? doguda cezaevlerinde insanlarin cocuklari annesi babasi esi ile kürtce konusmasina bile firsat vermeyen ve bunu yapti diye hucreye atilan iskenceden gecirilenlere yapilanlar..annesine daye cewayi (anne nasilsin) dedigi icin 37 gun hucre cezasi alanlar icerdeki pasa olunca kanunlarida degistirirler.olmaz kardesim.bunlarin getirdigi kanunlar ile onlarida yonetmek lazim.yaptiklarinin aynisini cekmeleri lazim.! asmayalimda besleyelimmi bu darbeci teroristleri.!

  yetmez paşam - pispor

  en az üç çocuk buda kurtarmaz. haydi kolay gelsin