Cezaevine girmek için bankaya silahla geldi

Cezaevine girmek için bankaya silahla geldi
Cezaevine girmek için bankaya silahla geldi
İzmir'in Bornova ilçesinde bir banka şubesine gelerek güvenlik görevlisine yanındaki kuru sıkı tabancayı gösteren kişi, kendisine ateş edilmemesini ve polis çağrılmasını istedi. Polislere teslim olan zanlının, ödeyemediği borçları nedeniyle cezaevine girmek için bu yönteme başvurduğunu söylediği öğrenildi.

İZMİR - Bornova ilçesinde bir banka şubesine kuru sıkı tabancayla giren kişi, polis çağrılmasını istedi.
Polislere teslim olan zanlının, "ödeyemediği borçları nedeniyle cezaevine girmek" için bu yönteme başvurduğunu söylediği öğrenildi.
Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'ndeki bir banka şubesinin önünde plakasız otomobiliyle duran M.Y. (22), gişedeki görevliyle konuştuktan sonra güvenlik görevlisinin yanına gelerek, elindeki poşette bulunan kuru sıkı tabancayı gösterdi. Güvenlik görevlisine korkmamasını ve kendisine ateş etmemesini söyleyen M.Y., daha sonra polis çağrılmasını istedi.

M.Y'nin polisleri beklediği sırada banka görevlilerine borçlarının bulunduğunu, bunaldığını ve ödeyemediğini, cezaevine girmek için bu yönteme başvurduğunu anlattığı öğrenildi.
Bankaya gelen polislere teslim olan M.Y, gözaltına alınarak Bozyaka'daki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Alsancak Limanı'na taşeron hizmeti veren bir firmada işçi olduğu bildirilen M.Y'nin polise, yaklaşık 70 bin lira borcunun bulunduğunu, cezaevine girmek için bu eylemi gerçekleştirdiğini anlattığı öğrenildi.
M.Y'nin sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. (AA)


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  taşeron

  ,

  Banka

  ,

  lira

  ,

  güvenlik