Cezaevlerinde açık görüş başlıyor

Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlüler, Kurban Bayramı ve yılbaşı nedeniyle bugünden itibaren açık görüş yapabilecek. Adana, Antalya, Bakırköy-Metris, Bayrampaşa, Bursa E Tipi...

ANKARA - Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlüler, Kurban Bayramı ve yılbaşı nedeniyle bugünden itibaren açık görüş yapabilecek. Adana, Antalya, Bakırköy-Metris, Bayrampaşa, Bursa E Tipi, İzmir-Buca, Mersin ve Ümraniye E Tipi kapalı ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlüler bugünden itibaren 2-7 Ocak tarihlerindeki yedi gün açık görüşten yararlanacak. Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürü bulunan ceza infaz kurumlarındaki tutuklu, hükümlüler de bugünden itibaren 2-6 Ocak tarihleri arasındaki altı gün açık görüş yapacak. Müdürü bulunmayan ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlüler ise bugün ve 2, 3 ve 4 Ocak'ta açık görüş yapabilecek.
Adli suçlardan tutuklu hükümlülerle örgütlü suçlardan tutuklu ve hükümlüler için ayrı görüş grupları oluşturulacak. Kınama cezası dışında disiplin cezası almış ve bu cezaları kaldırılmamış olanlar açık görüşten yararlanamayacak.