ÇGD: Mert Çiller sorgulansın

ÇGD Ege Şubesi, Mert Çiller'in, bir barda tartıştığı gazeteciyi kadehle yüzünden yaralaması olayıyla ilgili sorgulanmasını istedi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ege Şubesi, DYP lideri Tansu Çiller'in oğlu Mert Çiller'in, dün gece bir barda tartıştığı gazeteciyi kadehle yüzünden yaralaması olayıyla ilgili sorgulanmasını istedi.
ÇGD Ege Şubesi Başkan Vekili Macit Sefiloğlu'nun yazılı açıklamasında, gazeteci Yusuf Çınar'ın dün akşam Collection Bar'ın açılışında, Mert Çiller'in saldırısına uğradığı, Çınar'ın yüzünde kadeh parçalayan Çiller'in, daha sonra olay yerinden kaçırıldığı iddia edildi.
Olayda, objektifi de parçalanan Çınar'a, yedi gün iş göremez raporu verildiği belirtilen açıklama şöyle:
"Daha önce de Kuşadası'nda benzer saldırganlıkları olan Mert Çiller, bu tavırları nedeniyle hiç sorgulanmamış, aksine 'bilinmez güçler' tarafından sürekli korunmuş ve olaylar örtbas edilmiştir. Bir dönem başbakanlık yapmış, ana muhalefet partisi genel başkanının oğlu dahil olmak üzere, biz ülkemizde bütün insanların ayırımsız olarak işledikleri tüm suçlar için hesap vereceği, sorgulanacağı bir ülke özlemini taşıyoruz.
Mert Çiller'in ilk olmadığını kamuoyunun da bildiği saldırganlıklarının engellenmesini, korunmak yerine sorgulanmasını talep ediyor, üyemize yaptığı bu çirkin, kendini bilmez saldırıyı nefretle kınıyor, görevlileri sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz."