ÇHD avukatları Silivri´de yargılanacak

ÇHD avukatları Silivri´de yargılanacak
ÇHD avukatları Silivri´de yargılanacak
Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı'nın da aralarında bulunduğu 20 avukat Silivri'de yargılanacak.

İSTANBUL – Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile ÇHD İstanbul Şubesi Başkanı Taylan Tanay'ın da aralarında bulunduğu 20 avukatın yargılanması Silivri'de yapılacak. 

DHKP-C'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 9'u tutuklu 22 avukat hakkında düzenlenen iddianame İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce geçtiğimiz hafta Perşembe günü kabul edildi. İddianameyi kabul eden mahkeme duruşmanın nerede ve ne zaman yapılacağını da karara bağladı. Avukatlar, sanık olarak 24-25-26 Aralık tarihinde ilk kez hakim karşısına çıkacak. Ancak duruşma mahkemenin bulunduğu Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülmeyecek. Duruşma salonlarının fiziki yetersizliğini gerekçe gösteren mahkeme, davanın Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi içindeki salonda görülmesine karar verdi. Mahkeme duruşma süresince güvenlik önlemlerinin alınması için ilgili birimlerle de yazışmalarını yapmaya başladı. 

SELAHATTİN GÜNDAY / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114304311430431

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kahrolsun faşizm. - ganjml

  Aklınızca türkiyedeki devrimci avukat geleneğini ÇHD'yi ergenekon torbasına atacaksınız;ama yemezler çünkü bunlar darbeci artığı asker ve avaneleri değil,kendi alanlarında uzman,çok iyi donanımlı birer hukukçu ve aktivistler,o yüzden kurulan komplo parçalanacak,yargılanan değil yargılayan olacak Çağdaş avukatlara selam olsun.