ÇHD, Eskişehir Valisi hakkında suç duyurusunda bulundu

ÇHD, Eskişehir Valisi hakkında suç duyurusunda bulundu
ÇHD, Eskişehir Valisi hakkında suç duyurusunda bulundu
Çağdaş Hukukçular Derneği, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna hakkında, Ankara Adliyesi'nde suç duyurusunda bulundu.

ANKARAAnkara Adliyesi önünde bir araya gelen Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat yargılamayı etkilemeye çalışan, gazetecileri tehdit eden ve kentinde güvenliği sağlayamadığını öne sürdüğü Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna hakkında 'tehdit, yargı görevini yapanı etkileme, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, görevi kötüye kullanma' iddiasıyla Ankara Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu.

Grup adına basın açıklamasını okuyan avukat Hüseyin Aslan vali Tuna’nın derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Eskişehir’de düzenlenen Gezi Parkı’na destek eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın katillerinin uzun süre bulunamadığını ve delillerin karartıldığını kaydeden Aslan, kamera kayıtlarının ise mahkemece atanan bilirkişiler tarafından silindiğini savundu. Aslan, "Bir kamu görevlisi ile bağdaşmayacak beyan ve eylemlerde bulunan Vali görevi kötüye kullanmıştır. Derhal istifa etmelidir. Bu sebeplerle Eskişehir Valisi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Valiye buradan bir kez daha sesleniyoruz, gerçeklerin üstünü kapatarak, gazetecileri tehdit ederek, avukatlara iftiralarda bulunarak bir yere varamazsınız. Sizin yapacağınız iş bu olayın failleri hakkında gerekli idari soruşturmaları yapmak ve gerçeğin ortaya çıkmasında ve sorumluların yargılanmasında gereğini yapmaktır." dedi.

Avukatlar yaptıkları açıklamanın ardından Adliye binasına girerek Eskişehir Valisi Tuna hakkında suç duyurusunda bulundu.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/115403911540392

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - scinsar

  Ama sonuçta "Vali iyi bir arkadaşımız." değil mi?

  Eskişehir e böyle vali gelmedi hiç - tekavutgedikli

  Hakikaten Eskişehir valisi ile gündeme gelmeye başladı. Yazıklar olsun. Her şeye polyannacılıkla yaklaşsam bile bu Vali nin yaptıkları hiç bir kalıba sığmıyor. Söylemedin diyelim kameralar yanlış gösterdi hem canileri hemde senin söylediklierini. Ama yine de bu şekilde yazma konuşma yada doğrulama hakkın olmaz ki. Biazcık memuriyet onurun varsa rica edersin yukarılara kızağa mı çekerler Ankaraya geri mi alırlar naparlarsa yaparlar. Ama artık git lütfen. Eskişehirim Valisi ile gündeme gelmesin ayıp.