@ismailsaymaz

ÇHD'li avukatlardan nezarethane hatırası

ÇHD'li avukatlardan nezarethane hatırası
ÇHD'li avukatlardan nezarethane hatırası
ÇHD'li avukatlar mahkemeye çıkarılmadan önce fotoğraf çektirdiler. Fotoğraftakilerden Güray Dağ ve Efkan Bolaç serbest bırakıldı, diğerleri tutuklandı
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Halkın Hukuk Bürosu’ndan Behiç Aşçı’nın verdiği bilgiye göre, tutuklu erkek avukatlar şu an geçici olarak Metris Cezaevi’nde tutuluyorlar. Daha sonra Tekirdağ, Edirne veya Kandıra f tipi cezaevlerine topluca ya da ayrı ayrı nakillerinin yapılması bekleniyor. Kadın tutuklular ise Bakırköy Kadın Tutukevi’ne konuldular.
Aşçı, tek başına hakim karşısına çıkarılan Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı’ya geçen yıl ocak ayında Ürgüp’e yaptıkları bir tatil gezisinin sorulduğunu, buna ilişkin delil olarak sunulan resmin de Kozağaçlı’nın facebook hesabından alındığını söyledi. Ve bir diğer suçlamanın da, 2004 yılında Belçika’dan gönderilen belgelere dayandığını, Kozağaçlı’nın daha önce beraat ettiği bu davaya ilişkin mahkeme kararının sorgu sırasında savcılığa sunulduğunu kaydetti. Aşçı ayrıca, iddia edilen 11 çelik kapının herhangi bir arama noktasında bulunmadığını, örgüt yöneticisi olduğu iddia edilen tutuklulardan Kamile Kayır’ın da Halkın Hukuk Bürosu’nda ele geçmediğini söyledi.
Bu arada, serbest bırakılan ÇDH’li avukatlardan Güray Dağ ve Efkan Bolaç ile tutuklanan Taylan Tanay, Güçlü Sevimli ve Günay Dağ’ı birarada gösteren son resim, mahkemeye çıkarılmadan bir gece , 20 Ocak akşamı İstanbul Adliyesi nazarethanesinde çekildi.


  http://www.radikal.com.tr/111807311180732

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zafer - paskin

  Günlerin bugün getirdiği baskı zulüm ve kandır Ancak bu böyle gitmez sömürü devam etmez Yepyeni bir hayat gelir bizde ve her yerde Yepyeni bir güneş doğar dağların doruklarından Mutlu bir hayat filizlenir kavganın ufuklarından Yurdumun mutlu günleri mutlak gelen gündedir Gün gelir gün gelir zorbalar kalmaz gider Devrimin şanlı yolunda bir kağıt gibi erir gider yaşasın halkın adaleti

  demokrasi - ispat

  bir ulkede avukatlar, gazeteciler, belediye baskanlari (sikiyonetim, olaganustu hal olmamasina ragmen) tutuklaniyorsa (ozelikle uzun sureli).. o ulke, burada demokrasi var dememeli, hatta demokrasinin lafini bile agzina almamali. zira cok komik olur. ayni zamanda bu demokrasi kelimesinin anlamina buyuk bir haksizlik ve asagilama olur.