CHP binası önünde 'bombalı araç' paniği

CHP binası önünde 'bombalı araç' paniği
CHP binası önünde 'bombalı araç' paniği
Afyonkarahisar'da, CHP İl Başkanlığı önünde park edilen otomobil, çevrede 'bomba' paniğine yol açtı.

AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'da sabah saatlerinde CHP İl Başkanlığı önüne park eden otomobil paniğe yol açtı.

İl Başkanlığı'nın bulunduğu Yüzbaşı Agah Caddesi, polis tarafından trafiğe kapatıldı ve parti binası boşaltıldı. Torpidonun üzerine Türk bayrağı serili, kontak anahtarı üzerinde ve camları açık olan aracın çevresinde güvenlik önlemi alındı. Bomba imha ekibi, köpek eşliğinde otomobili kontrol ettiği sırada, otomobilin sahibi olay yerine geldi.

'BOMBAYLA İŞİM OLMAZ'
Otomobil sahibi, 48 yaşındaki inşaat ustası İlyas Turunç, "Günlüğü 50 liraya çalışan bir inşaat ustasıyım. Bombayla işim olmaz. Şehirde her tarafta otopark ücreti alıyorlar. Param yok. Parti binasını önü boştu, o yüzden arabamı CHP'nin önüne bıraktım" dedi.

Polisin belgelerini sorgulaması üzerine otomobilin bazı belgelerinin eksik olduğu saptandı ve otomobil trafikten men edildi. Otomobilinin trafikten men edildiğini öğrenen İlyas Turunç, "Bir sürü plakasız araç trafikte gezerken, benim arabamı trafikten men ediyorsunuz. Vatandaş ne yapsın? Bu araba devlete hediyem olsun" diye tepki gösterdi.

Diğer yandan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, aracın partililer tarafından ihbar edildiğini, ancak daha sonra durumun anlaşıldığını kaydetti.

DHA - Murat ARISOY