CHP: Erdoğan 'Fransa' istiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Paris'teki olaylar için, "Bu olayın ardında okullardaki türban yasağı vardır" demesi, CHP'yı kızdırdı. CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz...

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Paris'teki olaylar için, "Bu olayın ardında okullardaki türban yasağı vardır" demesi, CHP'yı kızdırdı. CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, bu sözlerin, 'Avrupa'daki Türkler, yürümeye başlayın, Türkiye'de türbanı savunanlar siz de sokağa çıkın' anlamına geleceğini savunarak, "Bu tahriktir" dedi.
Topuz, "Türkiye'de yapamadıklarını, Avrupa'da yapmaya çalışıyor. Anayasa ve yasalar çerçevesinde çözemediğiniz bir sorunu, Avrupa'da meydana gelen bir gerginlikten yararlanarak, Avrupa'da mı çözmeye çalışıyorsunuz? Bu hakkı nereden alıyorsunuz?" diye sordu. Erdoğan'ın, "AB'ye girersek, medeniyetler çatışmasını önleriz" dediğini de hatırlatan CHP Grup Başkanvekili, 'Siz bu çatışmanın arkasında mısınız? Siz mi tahrik ediyorsunuz?' sorularının yöneltilebileceğini söyledi. Topuz, "Türban meselesi, bizim temsil ettiğimiz medeniyetin meselesi değildir. Siyasi mücadeledir" diye konuştu.
Sezer: Kafasının arkasında türban var
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise "Sayın Başbakan'ın Fransa'daki olayların gerçek nedenleri konusunda sağlıklı fikir sahibi olmadığı anlaşılmıştır. Kafasının arkasında daima 'türban'ın olduğu da bir kez daha ortaya çıktı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7624887624880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.