CHP gecikmeyi Meclis'e taşıyor

ANKARA - CHP, BBP Lideri  Muhsin Yazıcıoğlu’nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesinden 48 saat sonra enkaza ulaşılmasını Meclis gündemine taşıma kararı aldı.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün düzenlediği basın toplantısında, şöyle konuştu: “Enkazın şu ana kadar aranan bölgenin tam tersi istikamette 20 km kadar ters istikamette bulunduğu anlaşılıyor. Pek çok kişi koştu çalıştı, ama çok büyük yanlışlıkların yapıldığı ortaya çıkıyor. Bunları üzüntüyle tespit ediyorum. Hepimizin büyük üzüntü içindeyiz bir genç siyaset adamı, büyük güçlüklerle mücadele veren bir insan, siyasi hayatını büyük mücadeleyle, çileyle taşımış getirmiş olan bir insan, şimdi hayatını kaybetmiştir.”
Baykal, suçlayıcı bir anlayış içine girmeden, bütün partilerin elbirliğiyle katılarak bu konuda ne tür eksikliklerin bulunduğunun saptanması amacıyla meclis araştırma önergesi vereceklerini de bildirdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan da dün “BBP’lilerden gelen tepkilere neler diyeceksiniz?” sorusu üzerine, “Ben teenni tavsiye ediyorum. Bir duygusallık maalesef var. Bu duygusallığı aşırılığa götürmek yanlış olur” dedi. (Radikal)