CHP heyeti Çin'den "elleri dolu" dönünce

CHP heyeti Çin'den "elleri dolu" dönünce
CHP heyeti Çin'den "elleri dolu" dönünce
Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyeti taşıyacak uçak, yolcuların yaptığı alışveriş sonrası aşırı yük nedeniyle alması gereken yakıtı alamadı

Radikal.com.tr - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’yla beraber Çin’e giden siyasetçiler, işadamları ve gazeteciler “elleri dolu” dönüyor. Heyetin yaptığı alışverişler nedeniyle uçakta aşırı yükleme olunca, uçağın da gereken yakıtı alamadığı belirtildi. Bu nedenle Kılıçdaroğlu ve heyeti taşıyan uçak rötarlı olarak Ankara ’ya ulaşacak.

Normalde Çin Sincan’dan Ankara’ya mola vermeden gelebilecek özel uçak heyetteki siyasetçi işadamı ve gazetecilerin de bulunduğu yüzden fazla kişilik heyetin Pekin, Şangay ve Urumçi’de yaptığı rekor alışverişten dolayı ağırlık limitlerini aştı ve alması gereken yakıtı alamadı. O nedenle heyeti taşıyan uçak dönüş yolunda yakıt ikmali için Trabzon’da zorunlu mola verecek. Uçak, yakıt ikmalinin ardından Ankara’ya devam edecek.

Heyetin alışverişte en çok elektronik eşya ve ipek yorganlara rağbet ettiği belirtiliyor. “Taklit ürün” sektöründe dünyanın en önemli merkezi niteliğinde bulunan Çin’e giden heyetin “çakma saat, bijuteri ve telefonlara” da yoğun ilgi gösterdiği belirtiliyor.