CHP heyeti Çin'den "elleri dolu" dönünce

CHP heyeti Çin'den "elleri dolu" dönünce
CHP heyeti Çin'den "elleri dolu" dönünce
Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyeti taşıyacak uçak, yolcuların yaptığı alışveriş sonrası aşırı yük nedeniyle alması gereken yakıtı alamadı

Radikal.com.tr - CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’yla beraber Çin’e giden siyasetçiler, işadamları ve gazeteciler “elleri dolu” dönüyor. Heyetin yaptığı alışverişler nedeniyle uçakta aşırı yükleme olunca, uçağın da gereken yakıtı alamadığı belirtildi. Bu nedenle Kılıçdaroğlu ve heyeti taşıyan uçak rötarlı olarak Ankara ’ya ulaşacak.

Normalde Çin Sincan’dan Ankara’ya mola vermeden gelebilecek özel uçak heyetteki siyasetçi işadamı ve gazetecilerin de bulunduğu yüzden fazla kişilik heyetin Pekin, Şangay ve Urumçi’de yaptığı rekor alışverişten dolayı ağırlık limitlerini aştı ve alması gereken yakıtı alamadı. O nedenle heyeti taşıyan uçak dönüş yolunda yakıt ikmali için Trabzon’da zorunlu mola verecek. Uçak, yakıt ikmalinin ardından Ankara’ya devam edecek.

Heyetin alışverişte en çok elektronik eşya ve ipek yorganlara rağbet ettiği belirtiliyor. “Taklit ürün” sektöründe dünyanın en önemli merkezi niteliğinde bulunan Çin’e giden heyetin “çakma saat, bijuteri ve telefonlara” da yoğun ilgi gösterdiği belirtiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/111749311174933

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hiç Hoş Değil - RoCKerY

  Yapılan bu maksatlı haber ve yazılan yorumlar bence hiç hoş değil. Fotomontaj ile heyet fotografının onune bavullar yerleştirilmiş ve bavullarla poz vermişler gibi bir hava yaratılmış. CHP den birinin herhangi bir harekitini kotu gostererek itibarsızlaştırma çabalarından artık çok sıkıldım. İnsanların akıllarıyla alay etmeyin artık!!!

  Şimdi bunlar - esiroglu

  VIP den geçerler gümrüğede takılmazlar. Biz aynısını yapsak bavulları gümrüğe teslim eder, eve kirli çamaşırlarımızla dönerdik. Her tarafa "vergi kutsaldır" yazıları asmakla olmuyor bu işler. Madem vergi kutsal, ilk önce vekiller asıllara örnek olsun. Çinde ne varsa aynısı burada da var. İsteseler buradan da alabilirlerdi.

  BAVUL TİCARETİ SANKİ - m.rozbilen

  CHP'lilerin bu halini görünce Almanyadan izne dönen eski almancıları hatırladım.Renk renk bavulların arkasında poz verişleri görmeğe değer.Sanki Çine bavul ticaretine gitmişler. Allah bilir bavul yerleştirme için kavga da çıkmıştır.Uçak zor aldığına ve başka yere mecburi iniş yaptığına göre.Hiç de güzel bir manzara değil.CHP'lilere yakışmıyor.