CHP heyeti Urfa'da 'bilgi'siz

CHP heyeti, yurtlardaki sorunları incelemek için, taciz ve şiddet olaylarının yaşandığının iddia edildiği Şanlıurfa Sabancı Kız Yurdu'nu ziyaret etti.
Haber: BARIŞ DURAK / Arşivi

ŞANLIURFA - CHP heyeti, yurtlardaki sorunları incelemek için, taciz ve şiddet olaylarının yaşandığının iddia edildiği Şanlıurfa Sabancı Kız Yurdu'nu ziyaret etti.
Önceki gün dört genç kızın kaçmasıyla son bir yılda 11 kişinin firar ettiği yurdun müdürü Aytekin Erdoğan'la görüşen milletvekilleri bilgi edinemedi. CHP heyetinin sorularına Erdoğan, taciz ve dayak iddiaları soruşturma aşamasında olduğundan, cevap vermeyeceğini söyledi. Milletvekilleri Canan Arıtman, Hakkı Ülkü, Güldal Okutucu ve Atilla Emek'ten oluşturduğu heyete Şanlıurfa vekilleri Mahmut Yıldız ve M. Vedat Melik de eşlik etti.
'Çubukçu şov yapıyor'
Vali Şemsettin Uzun'u da ziyaret eden heyet adına açıklama yapan Güldal Okutucu şunları söyledi: "AKP, yurtlarda aşikâr bir kadrolaşma içinde. Şanlıurfa'daki olay bunun yansıması. Bakan Nimet Çubukçu siyasi bir şov yapıyor; olaylar gün yüzüne çıkınca yurtlara gidiyor, evinde çocukları ağırlıyor. Hakkında 'idarecilik yapamaz' denilen bir müdürün halen görevde olması, AKP'nin kadrolaşma ısrarının bir göstergesi ."


    http://www.radikal.com.tr/7622597622590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.