CHP heyeti Van'a gidiyor

CHP, tutuklanan Prof. Dr. Yücel Aşkın için Van'a heyet gönderiyor. CHP'den dün yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Deniz Baykal Başkanlığı'nda toplanan...

ANKARA - CHP, tutuklanan Prof. Dr. Yücel Aşkın için Van'a heyet gönderiyor. CHP'den dün yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Deniz Baykal Başkanlığı'nda toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Aşkın'ın durumunu ve gelişmeleri incelemek amacıyla Van'a bir heyet gönderilmesini kararlaştırdı. MYK üyesi ve Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş'in başkanlığını yapacağı heyette, Hasan Fehmi Güneş, Sırrı Özbek ve Mahmut Duyan yer alacak. Heyet bugün Van'a hareket edecek.
'Öğrenciler ses versin'
CHP İstanbul Milletvekili Halil Akyüz, Aşkın'ın apar topar
tutuklanarak cezaevine konulması olayına ilginç bir eleştiri ile yaklaştı. Olayın üzerinden bir hafta geçmesine karşın Van Üniversitesi öğrencilerinin hiçbir tepki göstermediklerini ve rektörlerine sahip çıkmadıklarını belirten Akyüz'ün açıklaması şöyle: "1957'de Prof. Hüseyin Naili Kübalı 'Bu hükümet Anayasa'yı ihlal etti' dediği için dönemin hükümeti tarafından açığa alındı. Üniversite gençliği ayağa kalktı ve 1960'a kadar da oturmadı. Hiçbir darbeyi desteklemem. Şimdi de öyle bir beklenti içinde asla değilim ve darbelere karşıyım. Ancak üniversite gençliğinin bu olay karşısında bu kadar sessiz kalmasını endişe ve hayretle karşılıyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7607437607430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.