CHP Malatya Gençlik kollarından 11 genç de hayatını kaybetti

CHP Malatya Gençlik kollarından 11 genç de hayatını kaybetti
CHP Malatya Gençlik kollarından 11 genç de hayatını kaybetti
CHP Malatya Gençlik kolları mensubu 11 kişinin de bugün Ankara Tren Garı'nda meydana gelen katliamda hayatını kaybettiği öğrenildi. CCHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, saldırıda ölen CHP'li gençleri, "Gökyüzüne kansız bakmayı özleyen CHP Gençlik Kolları üyesi 11 yol arkadaşımızı yıldızlara uğurlamış bulunmaktayız" sözleriyle duyurdu.

RADİKAL- CHP Malatya Gençlik kolları mensubu 11 kişinin de bugün Ankara Tren Garı'nda meydana gelen katliamda hayatını kaybettiği öğrenildi.  CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, saldırıda ölen CHP'li gençleri, "Gökyüzüne kansız bakmayı özleyen CHP Gençlik Kolları üyesi 11 yol arkadaşımızı yıldızlara uğurlamış bulunmaktayız" sözleriyle duyurdu.
Bugün Ankara'da düzenlenen Barış Mitinginde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlenmeye başladı. CHP Malatya Gençlik Kolları'ndan yapılan açıklamaya göre katliamda hayatını kaybedenler arasında CHP Malatya Gençlik Kolları'ndan 11 genç de bulunuyor. Hayatını kaybedenlerden 8'inin isimleriyse şöyle:

Gülbahar Aydeniz

Gözde Aslan

Eren Akın

Mehmet Ali Kılıç

Umut Tan

Onur Tan

Kasım Otur

Canberk Bakır

3 soruda Ankara terör saldırısı

Bahçeli, Davutoğlu'nun görüşme talebini reddetti

Tanrıkulu: 'Bu kadar ölümden sonra lanet gelsin siyasete de iktidara da'

 

GÖKYÜZÜNE KANSIZ BAKMAYI ÖZLEYEN GENÇLER...

Ankara'da dün gerçekleşen saldırıda, CHP Gençlik Kolları'ndan da 11 genç hayatını kaybetti. CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, saldırıda ölen CHP'li gençleri, "Gökyüzüne kansız bakmayı özleyen CHP Gençlik Kolları üyesi 11 yol arkadaşımızı yıldızlara uğurlamış bulunmaktayız" sözleriyle duyurdu. Yıldız, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerin CHP'nin Malatya il gençlik örgütüne mensup olduklarını, Ankara'daki mitinge katılmak üzere Malatya'dan toplam 18 kişi geldiğini anlatarak, şöyle dedi;

"MALATYA'DAN 18 GENÇ GELDİ; 11'İNİ KAYBETTİK, 4'Ü AĞIR YARALI..."
"Malatya'dan toplam 18 kişi geldi. 11 arkadaşımızı kaybettik, 4 arkadaşımız da yaralı ve durumları ağır. İkisi dün gece ameliyat edildi. 3 arkadaşımız ise, saldırının gerçekleştiği anda, su almak ya da benzeri ihtiyaçlar için gruptan ayrıldıklarından olaydan yara almadan kurtuldular."

"BUGÜN VE YARIN CENAZELERİMİZİ DEFNEDECEĞİZ, YARINDAN SONRA İSE ÇAĞRI YAPACAĞIZ..."
İrfan İnanç Yıldız, dün bütün gece hayatını kaybeden gençlerin ailelerine durumu bildirdiklerini, bazı cenazeleri dün gece Malatya'ya gönderdiklerini, bugün de kalan cenazelerin gönderileceğini belirterek, şöyle devam etti,
"Buugün ve yarın 11 tane arkadaşımızı kaybettik. 11 barış ve demokrasi yolunda kaybettik. bugün ve yarın cenazelerimizi Malatya'ya götürüp, defnedeceğiz. Ailelerle birlikte olacağız.
Yarından sonra ise Türkiye'deki tüm gençlik örgütlerine çağrıda bulunacağız. Sadece bizim örgütümüzden değil, başka yapılardan da hayatını kaybeden çok sayıda genç var. Hep birlikte, Ankara'da bu işin sorumlularının ortaya çıkması için kitlesel eylem çağrısında bulunacağız."

KILIÇDAROĞLU İLE SELFIE ÇEKMİŞLERDİ
Yıldız, Malatya dışında da CHP örgütlerinden saldırıya katılım planlandığını, ancak Ankara'ya ilk gelen gruplardan biri olan Malatya grubunun, saldırının yapıldığı yere erken gitmesi nedeniyle, kayıpların bu grupta yaşandığını da anlattı. Saldırının gerçekleştiği mitingin "barış, demokrasi ve emek mitingi" olduğunu kaydeden Yıldız, "CHP örgütü barışa, demokrasiye çok duyarlı bir örgüt. Gençlerimiz ise, özellikle daha fazla duyarlı" dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE SELFIE ÇEKTİRMİŞLERDİ

CHP'nin Malatya il Gençlik örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 Haziran 2015'te Malatya'da gerçekleştirdiği seçim mitinginde aktif şekilde yer almış, miting sonrası Kılıçdaroğlu kentten ayrılmadan hemen önce havaalanında da selfie çektirmişlerdi. Kılıçdaroğlu ile toplu selfie dışında, özel olarak selfie çektiren Malatyalı CHP'li gençlerden 1996 doğumlu Eren Keskin de, dünkü saldırıda hayatını kaybedenler arasındaydı.

‘VURULDUK EY HALKIM UNUTMA BİZİ' 

Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden CHP Malatya Genlik Kolları Üyesi Eren Akın’ın bu yıl Uğur Mumcu anısına yapılan etkinlikte, Mumcu'nun ‘Vurulduk ey halkım unutma bizi’  dizelerini okuyan gençler arasında olduğu ortaya çıktı. Uğur Mumcu anısına yapılan; CHP’li milletvekilleri Veli Ağbaba, İlhan Cihaner ve Barış Yarkadaş ile gazeteci İsmail Saymaz’ın katıldığı panelden hemen önce CHP’li gençler bir gösteri düzenlemişti. Bu gösteride Uğur Mumcu’nun ‘vurulduk ey halkım unutma bizi’ başlıklı yazısı pasajlar halinde sahnede okunmuştu. Sahnede bu pasajlardan birini okuyan da bombalı saldırıda can veren Eren Akın’dı.

Ankara'daki Tren Garı kavşağında meydana gelen ve 95 kişinin öldüğü saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan CHP Malatya Gençlik Kolları üyelerinin Kılıçdaroğlu ile çekilmiş son fotoğrafları paylaşıldı. CHP Basın Birimi, Kılıçdaroğlu'nun 3 Haziran günü miting nedeniyle ziyaret ettiği Malatya'da aralarında Ankara'daki saldırıda hayatını kaybeden kişilerin de olduğu gençlik kolları üyeleriyle havaalanından ayrılmadan önce çekilen fotoğrafları yayımladı. Fotoğraflarda kalabalık bir genç grubunun, havaalanının VİP yolcu girişinde Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirdiği görülüyor.