CHP: Öcalan Ergenekon'da gizli tanık!

CHP: Öcalan Ergenekon'da gizli tanık!
CHP: Öcalan Ergenekon'da gizli tanık!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ergenekon davasında 44 gizli tanıktan birisinin Öcalan olduğunu iddia etti.

Radikal.com.tr - Şemdin Sakık’ın Ergenekon davasında gizli tanık olduğunun ortaya çıkmasının ardından sürpriz bir iddia da CHP yönetiminden geldi.

Hürriyet'in haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ergenekon davasında 44 gizli tanıktan birinin Abdullah Öcalan olduğunu iddia etti.

Tezcan açıklamasında şöyle dedi:

“Ergenekon davasının 44 gizli tanığından biri de Abdullah Öcalan’dır. Gizli tanık beyanları üzerine kurgulanan davada 5 yıldan bu yana aydınlar, yazarlar, gazeteciler, bilim insanları, siyasetçiler ve komutanlar yargılanmaktadır.
Bir süre önce Ergenekon davasının gizli tanıklarından biri açıklandı. Bunun, 33 askerin şehit edilmesinde emir veren terör örgütü lideri Şemdin Sakık olduğu ortaya çıktı. Yıllarca terörü yöneten liderlerin tanıklığında, terörle mücadele edenlerin yargılandığı bir noktaya gelindi.

Bu durum hayret ve dehşet vericidir. Ergenekon davasından geriye kalan 43 gizli tanığın güvenilirliği, itibarı ve dolayısıyla davanın ciddiyeti kalmamıştır. Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’la yapılan görüşmeler ve Öcalan’ın ‘sayın’ mertebesine yükseltilmesi son günlerde sıradan bir olay haline gelmiştir.

‘DAHA ÖNCEDEN SAVCIYA KONUŞACAĞINI SÖYLEMİŞTİ’

Abdullah Öcalan, 2 Nisan 2007 tarihinde “ Türkiye ’de milliyetçi kanat var. Ben bunlara kızıl elma ittifakı demiştim. Bunlar arkasına eskisi gibi TÜSİAD, AB, ve ABD desteğini alamamaktadırlar. Bu kesimler milliyetçi akımdan desteğini çekmişlerdir. Bu akım ikinci dünya savaşından sonra Hitler faşizmi gibi AB rotasında beş on yıl içerisinde yargılanacak. Bunu kesin biliyorum.” 8 Ağustos 2008 tarihinde ise teröristbaşı Öcalan, Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’e seslenerek ‘Ergenekon savcısı isterse gelip benimle görüşebilir. Ben bu konudaki bilgilerimi ve görüşlerimi savcıya söyleyebilirim. Benim bu konuda görüşlerim alınmalı’ demişti.

Görünen o ki, bugüne kadar ulusalcıları tasfiye amaçlı bir tertip ve kurgu olduğu ısrarla vurgulanan Ergenekon davasının gizli tanıklarından biri de Abdullah Öcalan’dır. Bir terör örgütü lideri olan Şemdin Sakık’ı gizli tanık yapan anlayışın bu görüşmeler ve açıklamalar trafiği dikkate alındığında Abdullah Öcalan’ın da gizli tanık olarak kullanıldığı kesinlik kazanmıştır.”