CHP Osmaniye'ye heyet gönderiyor

CHP Osmaniye'ye heyet gönderiyor
CHP Osmaniye'ye heyet gönderiyor

Osmaniye son olarak, şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi yarbay Mehmet Alkan'ın isyanıyla gündeme gelmişti.

CHP, 20 günde 6 şehit veren Osmaniye'ye heyet gönderme kararı aldı. CHP heyeti, Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesindeki protestolar sırasında "Cumhurbaşkanı'na hakaret ettikleri" gerekçesiyle tutuklanan iki kişiyi de cezaevinde ziyaret edecek.

ANKARA Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 'nun talimatıyla oluşturulan ve Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Veli Ağbaba ile Adana milletvekillerinden oluşan bir CHP heyeti, 27 Ağustos Perşembe günü Osmaniye'de olacak.

Heyet, ilk olarak şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninden sonra görüntü izlemesi yoluyla Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla tutuklanan şehit yakınları Emir Melih Avşar ve Nail Toplu'yu, konuldukları Osmaniye T2 tipi Cezaevi'nde ziyaret edecek. Saat 10.00'daki bu ziyaretten sonra Yüzbaşı Alkan'ın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulunacak olan heyet üyeleri, daha sonra Osmaniye'nin son 20 gündeki şehitlerinin ailesini ziyaret edecek. Heyettekiler, Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Gürbüz, Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez, Uzman Çavuş Ali Gökçe, Uzman Çavuş Fatih Gökşen, Uzman Çavuş Mehmet Acar'ın ailelerini ziyaret ederek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun başsağlığı dileğini iletecek.

(Ümit KOZAN / DHA)